Kannustava, välittävä ja vastuullinen (KVV) budjetti

2128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Katainen pani ruksit ruuhkaisan Jorvaksentien tienkorjaushankkeille. Kehtaa iljettävä mulkku vielä sanoa, että kustannustaso on noussut niin korkeaksi, että hanke seis. Että se kehtaa vielä asua Espoossa? Eipäs maaseudun kinttupolkujen rahoitukselle vedetty rukseja. Katainen viljelee näitä Eduskuntavaalikentiltäkin tutuiksi tulleita huijausfraaseja kannustava, välittävä ja vastuullinen. Äänestäjä odottaa odottaisi Kataiselta aivan muuta, kuin huijausfraasien viljelyä.

Äänestä
  • On tainnut Katainen käydä "Arvot-kurssin". Jutut ovat ainakin ihan niin samanmoiset. Vastuullinen, välittävä jne.... Olevinaan hienoa. Pohtii "Arvo"-koulutuskurssin käynyt. Yäk!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuustieto kirjoitti:

http://www.verkkouutiset.fi/juttu.php?id=113716

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu