Uskonpuhdistus

http://www.yle.fi/uutiset/24h/id68783.html

Ruandan uskonpuhdistuksesta olemmekin saaneet jo hitusen tietoa kun melkein miljoona ihmistä teurastettiin ja syyllisiä ja tietoja piilotellaan kristittyjen toimesta.

Ruandan jälkeen on vuorossa Kongo jossa yhdeksän vuoden aikana on teurastettu NELJÄ MILJOONAA ihmistä eikä Suomessakaan kukaan juurikaan asiaa tiedä kun kristittyjen sensuuri toimii ja nyt tuo kansanmurha on kiihtymässä.

Kongossahan kristittyjen siirtomaavalta jakoi ihmiset Tutseihin ja Hutuihin riippuen siitä kasvattaako karjaa vai viljeleekö maata (ihan kuten Ruandassakin).

Jo kristittyjen siirtomaavalta uskonpuhdistuksineen vei hengen KYMMENELTÄ MOLJOONALTA ihmiseltä Kongossa.

4

168

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EU lähempänä

      Eurooppa islamisoituu nopeasti. Onko siinä ratkaisu kristinuskon julmuuksiin?
      Islam tunnetaan lähinnä rauhan uskontona, tosin kuin kristinusko ristiretkineen.
      Ensimmäiset ristiretket suuntautuivat islamia vastaan, leviten myöhemmin kuolemaa kylväen laajalle eurooppaan.
      Ristiretket kestivät n. 200 vuotta!!
      Islamin jihad on kestänyt 1400 vuotta levittäen rauhan sanomaa, ja tämä rauha alkaa jo näkyä euroopassakin.
      Suomikn saa lopullisen ja pysyvän rauhan, islamin, asiantuntijoiden mukaan vuoteen 2060 mennessä.
      Harmi ettei peku saa koskaan elää todellisessa rauhassa ilman kristinuskoa ja sen julmuuksia:(

    • et vain

      erehtyisi luulemaan, että nuo murhaajat ovat Jeesuksen seuraajia.

    • kaaleppi..

      on jo nuitten perämiesten järjenjuoksu kun afrikan teurastuksetkin on hellareiden vika. Oletko muuten persveivari sinäkin?

    • RitariOlevainen

      ajantasalla ollenkaan. Ei noilla julmuuksilla ole mitään tekemistä helluntaiherätyksen kanssa, vaikka niisä yhteyksissä puhutaan"ns. kristityistä", eihän ne ole mitään Jeesukseen uskovia ihmisiä, vaan on käytetty hyväkseen kristityn nimeä poliittisessa valtapelissä ja kieroilun pääpesäkkeissä.
      -Teet hyvin, jos lopetat tuon asian liittämisen , varsinkin Suomen helluntaiherätykseen, HH:ys voisi haastaa sinut puheistasi lakitupaan kunnian loukkausesta, kun levität valheitasi ja täysin perätöntä tietoa, se vaan on sulle niin mannaa saada jostakin repiä kaikkea mahdollista saastaa jota voit huoletta paiskoa uskovaisten päälle, häpeä senkin rontti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      456
      925
    2. 56
      589
    3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      160
      583
    4. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      51
      555
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      165
      535
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      232
      514
    7. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      72
      477
    8. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      456
    9. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      93
      451
    10. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      187
      430
    Aihe