Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

seksiä seisaallaan

Pääseekö mies seisaallaan harrastettaessa kovin syvälle? Mulla on nimittäin ongelmana, et mua sattuu kun mies painaa liian syvään ja haluisin kokeilla seisten, mut pelottaa, et se sattuu kyseisestä syystä. Ja jos on antaa jotain muita asenntovinkkejä, joissa mies ei pääse kovin syvälle, niin niitäkin saa antaa. Toivoisin asiallisia neuvoja :)
66964
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos olet miehesi käsivarsilla, niin hän ei ainakaan pääse paukuttamaan kovaa... Seisaallaan tykkään kyllä, me usein rakastellaan suihkussa niin, että mies panee mua takaapäin kun nojaan kylpyammeen reunaan. Mieheni on pitkä, mutta ehkä juuri siksi hän ei pääse niin syvälle kuin esim sängyllä takaa päin. Syvimmälle pääsee lähetyssaarnaajassa kun naisen jalat ovat miehet hartioilla. Tätä asentoa en suosittele seksin aloittelijoille tai sitten pojan on oltava tosi hellä ja varovainen, muuten sattuu.

Sen sijaan mies päällä mutta niin, että hänen jalkansa ovat sun jalkojen ulkopuolella on asento, jossa hän ei pääse niin syvälle. SAmoin jos ratsastat niin sinähän silloin päätät kuinka syvälle miestä otat. Lusikka-asento on myös aika hellä asento, jossa liike ei välttämättä ole kovin suuri.

PS. Seksin ei kuulu sattua, tämä pitää kyllä tehdä ihan selväksi pojalle, että hellemmät otteet täytyy olla!!

Äänestä

Seisten menee helposti syvälle ainakin jos pistät toinen jalka wc-pöntölle, tai mies ottaa sinua takaa.

Äänestä
  • Ei se niin satu, jos sivelet silikoniliukastetta kyrvän päälle. Usein sattuu jos emätin on kuiva.

    Äänestä

Varmaankin sattuu, jos ns. menee pohjiin, mikälienee tavanomaista pienilantioisilla. Kokemusta on. (Sen pituuden ihannointia en ole koskaan ymmärtänyt, vaan parasta olisi että on niin syvä kuin pitkäkin).

Perusvinkkini ovat:
- seisaaltaan edestä on ok, koska silloin ei mene pohjiin
- samoin takaapäin on ok, koska pakarat lisäävät matkaa
- makuulla voi vetää reisiä yhteen, jolloin matka lyhenee; samoin takaapäin tultaessa
- lisäksi vois sopia että kaveri liikkuu enempi huulilla, koska siinä puristus on tosi kivaa; eikä pohjilla ole mitään erityistä; toki raivokkaas tiimellyksessä tämä saattaa unohtua
- kaikkiaan pitää oppia rakastelemaan eikä 'nussia' vain päättömästi

Äänestä

Valitse uusi paikkka. Itse olen haveillut (Kustaanmiekas ta /Suoimnelinna). Lyhyt mekko, takaapäin. jos enempi porukkaa, niin sitten luolassa.Niitä riittää. Tästä se tykkää,keksit muutta eli et oo ns.lahna.

Sänky,etenkin Ikeasta, aika tylsiä paikka.Aviolitto, vanhwmuua,isoäit, mies o sitä että suntätyy (jkasa) keksi9in uutta, Kukaa n

Äänestä

Taasko sama juttu. Mistä löytäsin elämääni tuommosen, piukan.

Eka ohje on et keskustelkaa asisiasta. Hän ehkä luulee, et iso on jotenki jess ja isoa ämpäriä pitää nussia ku viimestä päivää.

Luulen että olte jotain 160 ,kuilu lyhyt ja sitä pitää kunnioittaa.

Isoa melaa ihannoidaan suotta. Ei semmosta kaipaa ku 15 kertaa synnyttäneet paksuperseet.

Anteeksi kielenkäyttönini.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alli> kirjoitti:

Pääseekö mies seisaallaan harrastettaessa kovin syvälle? Mulla on nimittäin ongelmana, et mua sattuu kun mies painaa liian syvään ja haluisin kokeilla seisten, mut pelottaa, et se sattuu kyseisestä syystä. Ja jos on antaa jotain muita asenntovinkkejä, joissa mies ei pääse kovin syvälle, niin niitäkin saa antaa. Toivoisin asiallisia neuvoja :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu