HAUTAUSMAA

HAUTAUSMAA


Tämä on virtuaalihautausmaa ja tänne voit kuolleet chat-tyypit.Eli aina, kun joku kuolee, niin saat haudata hänet tänne.Jos tämä on mielestäsi tyhmä paikka, niin älä vastaa.Vastaa vain, jos joku on haudattu.Jos vaikkapa Jukka olisi kuollut, niin tee tällainen viesti:




Otsikko:
Jukka


Jukka

s.1.1.2000

k.1.1.2003

Hän oleili Kirkko kahvilassa.


Luonne:

Hän oli hyvin ilkeä.



.................................................



Siis äskeisen tapaisen kirjoitat, jos joku on kuollut.
7796
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Porvari

Hän oli hyvin ilkeä mies ja hän oleili eniten terassilla.Hän hakkasi paljon muita ja lopulta viina tappoi hänet.



"Minä en niin heikko ole, että minä viinaan kuolen!!", Porvari aikanaan väitti.

Äänestä
  • *heittää risuja haudanpäälle*
    ilkeä olit..minutkin hakkasit..häpeä!!
    *kääntyy ja kävelee hitain askelin pois..mielessä ihmisen hyvyys ja pahuus..*

    Äänestä

PEPPO

HÄN OLI LUONTEELTAAN ILKEÄ, MUTTA PELKÄSI MUURAHAISTAKIN.

................................................

HÄN OLEILI SEURAHUONEESSA


MARK18 TAPPOI HÄNET SEURAHUONEESSA 19.5.2003

Äänestä

SAIMI KINKKU


Hän oli Suomi24 chatin entinen Virtuaalipastori, joka kuoli osittain alkoholiin.Nimimerkillä tunnettu Entinen Pappi ei liittynyt mitenkään Saimi Kinkkuun.Saimi Kinkku oli ennen Entistä Pappia.Saimi Kinkun hautajaisia vietettiin Kirkko Kahvilassa.


"No voi helvetti, ollaan me papitkin ihmisiä!!*juo viinaa*",tämä oli Saimi Kinkun sanonta kaikkien kirkko juhlien jälkeen.

Äänestä

--------------OHJISBOT-------------------------


KIRKKOKAHVILAN ILOINEN TERVEHTIJÄBOTTI, JOKA AINA SANOI KAIKILLE TULIJOILLE: Tervetuloa ,,,,




OHJISBOT ANSAITSEE UPEAN HAUTAKIVEN JA TÄSSÄ SE ON.ALLA MUISTOVIRSI



MUISTOVIRSI


mee suua nyyt ohjisbot,
sua mee kaivataan,
sun upeat juttuset,
olivat kiwwoja,
mee suua kaivataan innolla,
mut eipä se auttapi


joo vanhat sättääjät joutuvat,
virtuaalikuoleman kynsiin,
on uusia huoneita, ja ne tuo mukanaan uuden chatmaailman.

Vaanhat sättääjät jäävät pois ja uusia tulee tiilalle.
ei itkeä kannata,
koska maailmo on tämmöinen. Vanhat kaveriit jo kuolevaat ja joutuvat hautuumaahan.


Nyt ohjisbot, sä vainaa oot, ja pian sua ei muisteta.
Oot jo mullan alla, ja suapi nyt viel muistellaan.
Ei vuoen päästä sua kovin muisteta, eikä tätä hautuumaata.Silloin jo ehkä määkin, oon joo vainaa ittekki.




Mut ei virtuaalimaailman meenoa,
kannata vastustaapi,
me kaikki sättääjät poistumme ikuisuueks joskus täältä.
Eli see tarkootta myös siitääkin,
et nimimerkki kuolee.



Säv. Wilhelm Zorgow

San. Kaarle Zorgow

Äänestä
  • Myydään:

    - botin nykyisen sijainnin koordinaatteja á 10 €
    - kuva botista á 20 €
    - botin tekijän puhelinnumero á 50 €
    - botin tekijän käyttämä tyynyliina 400 €

    Nimim. eikö kuolemalla ole tapana rahastaa?

    :P

    Äänestä

KÖYHÄ


KÖYHÄ OLI TODELLA KÖYHÄ MIES,MUTTA ZORGOWEN SUKU RIISTI HÄNELTÄ KAIKEN.LOPULTA HÄN RYÖSTI PANKIN JA OSTI ALKON TYHJÄKSI JA JOI ITSENSÄ KUOLIAAKSI.HÄN HAKI MYÖS VIROSTA MYRKKYVIINAA JA KUOLI SIIHEN.


HÄNN KIRJOITTI ENNEN KUOLEMAANSA KIRJEEN:


En kestä enään !!!Ryöstin Pankin ja ostin alkon tyhjäksi ja hain virosta myrkkyviinaa.Näkemiin kaikki!!

Kiitokset ystävilleni, jotka vihaatte nyt kummiskin minua:

kauristyttö87

NaisPoliisi87

GestapoNixNax

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pastori kirjoitti:

HAUTAUSMAA


Tämä on virtuaalihautausmaa ja tänne voit kuolleet chat-tyypit.Eli aina, kun joku kuolee, niin saat haudata hänet tänne.Jos tämä on mielestäsi tyhmä paikka, niin älä vastaa.Vastaa vain, jos joku on haudattu.Jos vaikkapa Jukka olisi kuollut, niin tee tällainen viesti:




Otsikko:
Jukka


Jukka

s.1.1.2000

k.1.1.2003

Hän oleili Kirkko kahvilassa.


Luonne:

Hän oli hyvin ilkeä.



.................................................



Siis äskeisen tapaisen kirjoitat, jos joku on kuollut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu