Kumpikin on selvästi vakava uhka ympäristölle, ja molempien yhteisvaikutus on kaikkein tuhoisin.
EVR ja turkistarhaus kiellettävä
7
379
Vastaukset
Eikö EVR tee tärkeää työtä - tarhaiskuja lukuunottamatta - tuottamalla kapitalistiselle yhteiskunnalle tappiota sabotaasien muodossa?;)
- fhgödflhkgö
Niin...osin sama porukkahan pyörittää myös muita levottomuuksia. Mutta mikä pidättelee jos kaikki on niin huonosti? Eikö kannattaisi muuttaa johonkin ei-kapitalistiseen maahan jos se on niin suuri paha?:) Vai onko pelkona että joutuisi tekemään töitä tai elintaso heikkenisi?:)
fhgödflhkgö kirjoitti:
Niin...osin sama porukkahan pyörittää myös muita levottomuuksia. Mutta mikä pidättelee jos kaikki on niin huonosti? Eikö kannattaisi muuttaa johonkin ei-kapitalistiseen maahan jos se on niin suuri paha?:) Vai onko pelkona että joutuisi tekemään töitä tai elintaso heikkenisi?:)
Ei mulla ainakaan ole mitään periaatteellista Suomen harjoittamaa "pehmokapitalismia" vastaan, kunhan se ei tuhoaisi luontoa ja elämän edellytyksiä tässä mittakaavassa, no, sama se.
- tarhaukselle_ei
Vaikuta!
http://avoinministerio.fi/ideat/turkistarhaus-kiellettava- asdfasdf
vihernarsistinen vihapuhesivusto niitä vastaan jotka eivät toimi tietyn aatteen mukaisesti eli eivät jätä käyttämättä tietyntyyppisiä vaatteita ja ruokia.
melko sairasta puuttua muiden ihmisten vapauksiin pukeutua ja syödä miten tahtoo. - asdfasdf
samaan aikaan kun ketuntarhaus tanskassa on kielletty on se kuitenkin maailman johtava minkinnahkojen tuottaja eli taas tätä osatotuuksien puhuntaa linkin sivuilla...hohhoijaa koskahan vihernarsitit osaavat kerto koko totuuden sitä vääristelemättä ja siitä osia pois jättämättä.
- asdfasdf
miten turkistarhaus on uhka ympäristölle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1011835- 591190
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4611179- 1701063
- 58841
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132837Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä49786- 84773
- 51728
- 57691