Nimimerkki "ilon pilaaja" on kytköksissä varsin suuressa määrin nimimerkkeihin, " Vedätyksen vastustaja ", sekä " Ved.. vast....". Tällainen nimimerkkirumba on vai siksi, että haluan viestini menevän perille jokaisen umpiluiseen kalloon.
Haluan saada sepitykset seuraavaan kysymykseeni, jonka esitän selonteon jälkeen, jossa selviää "sepittäjän "oikeudellinen asema. Jokaiselle sepityksen antaneelle sepittäjälle myönnetään sepittäjän suurristi ja sepityksen mestari-pokaalin nappaa se kuka antaa parhaan sepityksen esitettyyn kysymykseeni.
KYSYMYS
Miten sepitätte, että Kenopelin historiassa emme ole saaneet juhlia kuin yhden kerran (1),ns suurvoittajaa, joka oli pelannut pelinsä järjestelmä-kenona? Tuollon kyseessä oli voittosuma, jota vieläkin selvitellään. (katso Kenon historia)?
Sepittäkää omat sepityksenne ja jääkää historiaan sepityksen mailmanmestareina.
Mahalasku RPO:n faneille
ilon pilaaja
3
509
Vastaukset
Ei pidä paikaansa, että vain yksi suurvoitaja on sen 200 000 moni muukin saanut. Huono kysymys
- Vedätyksen vastustaja
tietosi , jossa kerrot keno-voittajista, jotka ovat saaneet ns suurvoiton, pelattuaan järjestelmä-kenoa?
- väri-suora
Avaaja peräänkuulutti kenon suurvoittajia, jotka olisivat saaneet voittonsa "Kenon järjestelmä-pelillä".Miksi näitä ei näy veikkauksen tilastoissa?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1922010
- 1291104
- 1131063
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa21795- 58786
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä33700ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42628Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175574Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45538- 9522