Islamistit perustavat oman puolueen ja taas lähtee meiltä äänestäjiä pois. Hehän ovat perinteisesti äänestäneet vasemmistoa aina. Turhaan niitäkin on tänne raahattu ja nyt ne sitten alkaa omaan porukkaan. Ei paljon naurata tämä nykymeno.
55.000:n Äänestäjän KATO TAAS.
VOI saamari..
7260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Lipponen mesomisellaan sai varmaankin hävikin aikaiseksi....heh...vaalikarja pakenee...
hyysääminen, pari piirua Suomeen päin.
lopettaminen..kohta ollaan kusessa ja pahasti ollaankin.
Kun ensin raahataan joka maankolkasta muslimia suomeen ja koetetaan opettaa niille että SDP on vähän niinkuin Baath irakissa, eli sitä pitää kannattaa ja äänestää niin elää vanhaksi ja saa valtion viran.
Ja sitten ne menevätkin ja perustavat oman puolueen. Taitaa mennä suuri määrä potentiaalisia SDP:n äänestäjiä tuolla tempauksella taas toiseen leiriin. Muita puolueita tuo temppu ei niin rokotakaan, ja sitä voisikin miettiä, miksi.
Pidämme kyllä enemmistön noista islamilaisista, kunhan hiomme vaaliohjelmamme heille myönteisemmäksi.
Tavoitteeksemme tulee ottaa ainakin uskonnonopetuksen kieltäminen kouluissa, samoin kuusijuhlan järjestäminen, suvivirren veisaaminen ja sen sellaista.
Keskioluen myynnin kieltäminen kaupoissa noin yleensä voi olla jo hankalaa, mutta islamilaisten asuma-alueilla näin voitaisiin tehdä. Samoin voisimme vaatia, ettei sianlihaa saa vastedes myydä alueilla, joilla asuu paljon islamilaisia. Sianlihan mainostaminen kiellettäisiin koko maassa.
Rituaaliteurastaminen pitäisi ilman muuta sallia, samoin niin poikien kuin tyttöjenkin ympärileikkauset. Sallimmehan korujenkin laiton "sinne".
Perjantain pitäisi olla palkallinen vapaapäivä islamilaisille, koska se on heidän pyhänsä. Ja jos ay-liike vaatii perjantaita vapaapäiväksi kaikille, niin sehän meille sopii. Se toisikin rutkasti lisää ääniä!
Voidaan tehdä myös vapaaehtoista pr:ää esimerkiksi huomioimalla islamilaiset omassa vaatetuksessa, kun heidän luonaan vieraillaan. Työväen Urheiluliitto voisi järjestää kerran kesässä "Hyvän tahdon kisat", joissa myös kristityt naisurheilijat käyttävät jalat ja käsivarret peittävää vaatetusta ja päässään huivia tai myssyä. Käytetäänhän talvellakin, paitsi naisten taitoluistelussa, mutta en menisi kyllä sitä oikopäätä kieltämään, kun lajia on näin miehenä mukava seurata.
Ja niin edelleen...
Voiisko sikojen kasvatuksen lopettaa aivan kokonaan, niin ei tulisi ongelmaa näiden etnisten suomalaisten kanssa ?
erittäin ankarasti tuomittavaksi. Sarian lakien mukaiseksi. Seta lakkautettaisiin.