Madelinen äitiä epäillään nyt lapsensa tappamisesta.
Joko alkaa suomut putoamaan silmistä, ja nähdään, että nainen on samalla tavoin vihainen ja väkivaltainen kuin mieskin, pimeä puoli on vain peitossa, ja sitä hyssytellään yhteiskunnassa.
Joko alkaa suomut putoamaan silmistä, ja nähdään, että nainen on samalla tavoin vihainen ja väkivaltainen kuin mieskin, pimeä puoli on vain peitossa, ja sitä hyssytellään yhteiskunnassa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Hyvä, että suomut putoavat silmistänne. Kaikki naiset eivät toden totta ole pullalle tuoksuvia kodinhengettäriä. Eikä hoitajatkaan ole niitä sisar hento valkoisia kutsumusammatissaan. Elämä on raakaa ja niin ovat naisetkin. Muistakaa se, pojat.
että naisetkin tappavat, eikös?
tappaneet, eikö?
Mitä/kautta ketä?
Ihan mitä / ketä vain voisit kuvitella.
sellaista, että ennen ne naiset oli oikein ihania naisia, vähän niiku oma äippä? Et ei oma äippäkään ketään tappanu?
Kun Ruotsissa tehtiin kysely feministeille: "Tappaisitko miehen, jos olisit täysin varma, että et jäisi kiinni?", niin yli 60 % ruotsalaisfeministeistä vastasi uskoisin varmasti tappavani tai uskoisin luultavasti tappavani.
tyhmimmät miehet uskovat tarinasi sulattamatta.
Ihan hyvin ovat voineetkin vastata noin, en ihmettelisi yhtään.
M.O.T.