Ainakin minua kiihottaa erilaisissa oppilaitoksissa/kouluissa mutta myös baarissa välillä toistuva näky kun tyttö/nuori nainen vaientaa toisen tytön (kaverinsa)laittamalla käden hänen suunsa eteen. Yleensä kyse on leikkimielisestä vitsailusta, hauskasta tilanteesta kaverien kesken, mutta voiko kyse olla jostain muustakin? Usein ympärillä on useampi tyttö, tilanne tapahtuu kaveripiirissä. Voiko kyse olla myös sosiaalisten hierarkioiden luomisesta, jossa toinen on johtava henkilö ja toinen väistyvä? Ottakaa kantaa naiset ja kertokaa tapahtumista joita olette nähnyt tai kokenut. Mitä mieltä olette siitä että tämä kiihottaa miestä? Minua kiihottaa myös ajatus siitä että vanhempi nainen (35-55-vuotias) vaientaa nuoren kokemattoman tytön (18-25- vuotias).
tyttö vaientaa toisen tytön
oo ny hiljaa
122552
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Onpas siinä kyllä erikoinen fantasia, erikoisin pitkään aikaan. Eikä välttämättä negatiiviseen suuntaan, erottuu kyllä edukseen ällöttävistä pierunhaistelujutuista.
voi vittu sentään, mikään ei enää saa olla normaalia, kaikesta pitää kuvitella jotain "eroottista" ja pidetään sitä vielä hienona asiana. Vittu, kohta bussilipun vilautuskin on joku singnaali ja pornahtava lupaus. Perkele.
se onkin, eroottista "vilauttaa Bussilippua". Siinä paljastuu kaikki.
On se todella seksikästä kun nuori tyttö vilauttaa bussikorttia. Kertooko se siitä, että haluaisi vilauttaa jotain muutakin? Viime viikollakin kalu ihan kovana koko matkan kun bussiin tuli iso ryhmä jotain opiskelijatyttöjä ja kaikki vilauttivat keimaillen korttia!
lol repesin
siihen lihavaan hiellehaisevaan kuivavittu muijaas, äläkkä kirjoittele tänne satuja!!!!!!!!!
Aina välillä tulee käytyä täällä, mutta kun täällä on aina niin paljon ymmärtämättömiä ja tuomitsevia kommentteja, kuten nyt tässäkin viestiketjussa taas oli, tulee kurja olo. En ymmärrä, miksi ihmiset tulee tänne katsomaan, jos nää asiat ei kiinnosta. Jos toisten tuomitseminen on ainoa mielenkiintoinen tekeminen, mahtaa elämä olla köyhää. Tämä sinun fetissisi on minusta mielenkiintoinen. Muistan nuorempana ollessani tehneeni sitä paljonkin tyttöporukoissa tyttökavereideni kanssa. Aika usein se liittyi tilanteeseen, jossa oli ensin uskottu jotain salaisuuksia toisillemme ja kun toinen sitten selvästi alkoi kiusoitella ja mukamas meinasi paljastaa salaisuuksiamme muille, oli pakko vaientaa hänet laittamalla käsi hänen suunsa eteen. Samoin oman suun eteen, jos muka vahingossa oli paljastamaisillaan jonkun muun salaisuuden. Tuli hauskoja tilanteita mieleen, tulin aika hyvälle tuulelle tästä sun jutustasi. Kun minullakin on monenlaisia fetissejä, voin hyvinkin ymmärtää, että tämä käden suun eteen laittaminen voi jonkun mielestä tuntua varsin kiihottavalta.
Voi miten ilahduin viestistäsi! Anteeksi vain että pääsin vastaamaan siihen vasta näin myöhään. Koska sinulle tuli hauskoja tilanteita mieleen, voisitko kertoa niistä enemmän, voit kertoa yksityiskohtiakin? Kysyisin myös, mitä luulet, saiko kukaan teistä koskaan nautintoa tilanteista, varsinkin jos muut olivat näkemässä? Oliko tilanteessa koskaan hierarkiaelementtejä mukana, aktiivinen toimija/johtaja, passiivinen? Minua kiihottaa muuten sekin kun tyttö laittaa käden oman suunsa eteen ja pitää sitä siinä muiden läsnäollessa. Miessukupuolena se saa minut kiinnostumaan, se on jotenkin niin feminiinistä että tyttö vaientaa itse itsensä!
Eräs tilanne omasta elämästäni:
Itse muistan kerran kun luokassa yksi tyttö meinasi paljastaa ystävänsä tulevan julkisesti esittämän laulun laulamalla sitä, tämä toinen tyttö laitti äkkiä molemmat kädet hänen suunsa eteen. Siinä tämä vaaleampi tyttö vain istui paikallaan ja "oli mukana tilanteessa" yrittäen äännellä kämmenien läpi. Vaiennettu tyttö ilmeisesti suhtautui tilanteeseen huumorilla eikä yrittänytkään vapautua. Tilanne kesti jonkin aikaa/melko pitkään. Kun tilanne toistui viikkoa myöhemmin vaientaminen oli lyhyt ja vaiennettu tyttö oli jo ilmeestä päätellen vastentahtoisen oloinen.
Minulle tulee mieleen muitakin tilanteita elämäni varrelta, tosin hieman erilaisia, voin postittaa niitä lisää jos kiinnostaa!
Voin tässä kertoa toisestakin tapauksesta jonka näin toissakesänä eräässä pubissa. Kaksi reippaan kaunista, pitkän vaaleaa nuorta naista istui vierekkäin lähietäisyydellä minusta. He olivat yllättävän samannäköisiä, saattoivat ehkä jopa olla kaksosia. Yhtäkkiä aistin jotain liikettä lähietäisyydellä. Kun käänsin pääni, toinen tytöistä pitää kättään oikealla puolella istuvan suun edessä ja toinen vääntelehtii hiukan ja yrittää saada kättä suultaan pois. Ote oli ilmeisen luja. Tilanne ei kestänyt kovin kauan enkä viitsinyt uteliaisuuttani kysyä mitä tilanne koski. Olisin kyllä voinut pistää paljon huumoria mukaan. Mielenkiintoista oli että tytöt eivät olleet missään seurassa, paikalla ei ollut ketään joka sinänsä olisi ollut kiinnostunut heidän jutuistaan eivätkä he olleet äänekkäitä.
Kuten huomaat, minäkään en täällä kovin usein liikuskele. Niin, tuota tapaa käytettiin kyllä oikeastaan aika usein ollessani vielä pikkutyttö. Se oli jotenkin jännittävää, että itse huomasi, että meinasi lipsahtaa jokin salaisuus ja sitten itse laittoi käden suun päälle merkiksi siitä, että enpä kerrokaan nyt enempää, ohhoh mitä mulle meinasi sattua. Muistan kyllä, että oli joskus tilanteita, joissa laitoin samalla tavalla molemmat kädet jonkun suun eteen, kun minua kiusoiteltiin, meinattiin esim. paljastaa muille tytöille jotain poikiin liittyviä asioita. Se oli mukamas kamalaa, vaikka se olikin oikeasti hauskaa. Nykyisin, aikuisena, tulee laitettua käsi suun eteen välillä spontaanisti sellaisissa tilanteissa, joissa ehkä lähinnä ujostuttaa. Tai jos yhtäkkiä huomaa vaikka unohtaneensa jotain. Tai jos kuulee jotain kamalaa. Silloin vedetään nopeasti ja äänekkäästi henkeä sisäänpäin ja käsi suun eteen henkeä pidätellen, silmätkin ovat mukana tässä tapahtumassa, aavistuksen pyöreinä. En ole oikeastaan tullut ajatelleeksi tuollaisia tilanteita, ne ovat automaattisia.
Sitten on tietenkin roolileikit, joissa käden suun eteen laittaminen voi tuntua varsin kiihottavalta.
Jos haluat jatkaa keskustelua kanssani kahden kesken aiheesta sähköpostiosoitteeni on: [email protected]. Olisin äärettömän iloinen jos saisin jutella kanssasi aiheesta enemmän tai aihetta sivuavista asioista, siis koskien käden laittamista suun eteen. Jos ei sinulla vielä ole sähköpostiosoitetta sen hankkiminen on helppoa rekisteröitymällä suomi24:n jäseneksi. Ja voidaan jatkaa keskustelua tälläkin palstalla jos haluat näin mielummin.
Toivon että vastaat jokatapauksessa piakkoin mihin päätökseen sitten tuletkin.
Siihen asti:
Jatka vain käden pistämistä suusi eteen, se on kaunista. Ja kyllä miehet tykkää! Jos itse olisin paikalla kun sen teet, sanoisin miten viehättävää se on.
ja niin kuin sen kuuluukin mennä että se kauniimpi, suositumpi tai fiksumpi tyttö vaientaa sen vähemmän kauniin, vähemmän suositun, vähemmän fiksun, tai hiljaisemman.