yydän esirukousta tyttäreni puolesta joka on hyväksikäytetty ja mies vain puhuu ympäri. Lapsi melkein heitteillä ja äiti alkanut myös miehen mukana joumaan.
Mitkään puheet ei auta.
Laiminlyö itseään, ei pidä normaaleja lupauksiaan ja moraali olematon ym.
Auttakaa häntä löytämään oikea elämäntapa. Sekä huolehtimaan lapsestaan 8v
Jumala tietää..
2
284
Vastaukset
- rukoillaan
Rakas taivaallinen Isämme! Kiitos että pystyt auttamaan ja eheyttämään tätä perhettä. Anna tahtosi tapahtua heidän kaikkien elämässä. Jeesuksen nimessä, amen.
Luin viestisi jo sen kirjoituspäivänä, vaikken aiemmin ole sitä kommentoinutkaan. Olen siitä asti rukoillut tyttäresi ja hänen lapsensa puolesta, sekä jatkanut edelleen Sinun puolestasi rukoilemista.
Olette kaikki hyvissä käsissä, Herran hengen ympäröiminä. En ole ainoa, joka puolestanne rukoilee/on rukoillut. Teitä koetellaan kovasti, voi minkä osan sielunne onkaan tänne syntyessään valinnut! Koettelee, vaan ei hylkää Herra.
Kaikkea hyvää teille kaikille. Rukousten virta ei katkea vaan toimii Teidänkin kohdallanne pikkuhiljaa, pienin askelin. Aurinkoa syksyynne t. cherry :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,1253123Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171952755Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta
joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina662190Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta
"Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S2591530Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut
Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.41464Vihervassarit
Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät251352Lopetan ikävöinnin
Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään31211Ei ole liian myöhäistä..
Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala3952Ei osattu ratkaista etääntymistä
Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.115910Esprit hoitokdit Varkaudessa?
Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin103883