Kuinka moni tänne kirjoittavista miehistä on uskovainen? Siinä ei ole mitään uutta, että lähinnä uskovaiset(äijät) ovat pyrkineet vastustamaan feminismiä, kun taas uskovaiset naiset ovat pyrkineet uudistuksiin (esim. naispappeus) Onko taantuminen ja vanhoillisuuus miesten heiniä? Oliko ennen aina paremmin?
Uskovaiset
6
365
Vastaukset
Mä oon luterilainen ateisti.
- oli oikein
söpö kirjoitus sun galleria-sivuilla, vähän alkeellinen, mut ehkä se siitä ajan kanssa.
Zemii, jannu. :D oli oikein kirjoitti:
söpö kirjoitus sun galleria-sivuilla, vähän alkeellinen, mut ehkä se siitä ajan kanssa.
Zemii, jannu. :DJos lusikalla on annettu, niin kauhalla ei voi vaatia:D
- ettei
mave kirjoitti:
Jos lusikalla on annettu, niin kauhalla ei voi vaatia:D
senkun vaatii vaan.
- crocoodiile
"Kuinka moni tänne kirjoittavista miehistä on uskovainen?"
Tilastollista tietoa ei ole, mutta itse en ainakaan ole.
"Siinä ei ole mitään uutta, että lähinnä uskovaiset(äijät) ovat pyrkineet vastustamaan feminismiä, kun taas uskovaiset naiset ovat pyrkineet uudistuksiin (esim. naispappeus)"
Ei siinä olekaan uutta että nainen ei ole koskaan tyytyväinen mihinkään.
"Onko taantuminen ja vanhoillisuuus miesten heiniä?"
Mene ja tiedä?
"Oliko ennen aina paremmin?"
Joskus kyllä tuolta tuntuu. - menee tyyliin
"mulle kaikki heti"
Onhan se uudistusta sekin.
Jos nyt ajatellaan todellisia konkreettisia uudistuksia, joista ihan aidosti on ihmiskunnalle hyötyä, niin missä määrin juuri naiset ovat olleet niitä toteuttamassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1861837
- 108997
- 94894
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa20707- 52684
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m174536Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä27515Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;194471