Mun mies kiihottuu valtavasti ryhmäseksistä ja haaveilee jatkuvasti että vieraat miehet touhailee kanssani. Minua sellaset hommat ei innosta, mutta jos en suostu niin mies raivostuu. No, sitten kun suostun (hävettää ja ahdistaa), niin jälkeenpäin mies on taas mulle pahalla päällä, että miksi sanoit niin ja niin ja ei tarvi lirkutella niille. Mun pitäisi siinä sitten olla tuppisuuna kuin nukke ja levittää vaan kinttuni, kun oma mies katsoo vieressä ja huokailee. Tai jos satun katsomaan silmiin vierasta miestä, tai milloin mistäkin oma mieheni saa päähänsä suuttua. Joskus oon kysyny että miksi tällasta touhataan, kun kuitenkin mieheni on mustasukkainen ja jälkeenpäin vihainen siitä. Hän vaan ei osaa vastata, mutta lisää pitäs ryhmäseksiä saada. Minusta ei ole yhtään kivaa katsoa kun oma mies on vieraan naisen kanssa, saati sitten kestää sitä, että se vieras nainen alkaa viestittelemään ja soittelemaan mun miehelle ja kuvittelee saavansa yksityisiä kohtaamisia mun selkäni takana. Mieheni ei tietenkään ole tästä milläkään, hänhän ei tee mitään väärin ja tuumailee, että minun pitäisi olla tyytyväinen, että hän kelpaa muillekin. Minä en siis saisi olla yhtään mustasukkainen siitä että hän vehtailee ryhmäseksin lisäksi selkäni takana vieraiden kanssa, vaikka hän on mustasukkainen mulle jo siitäkin että omasta pakotuksestaan joudun touhailemaan kimppakivaa.
Onko muut naiset törmänneet samanlaiseen ongelmaan?
Onko muut naiset törmänneet samanlaiseen ongelmaan?
Vastaukset 4
Vanhimmat
juu , eipä oo törmätty - jäänyt nuo ryhmähommat kokematta...
Miehesi on mielestäni narsisti. Narsistit eivät tee koskaan mielestään väärin. Hän mitätöi sinua. Lue kirja: Naimisissa narsistin kanssa.
sellaista, joka saa sinut huonovointiseksi ja sekoittaa elämäsi. Mieti onko nämä sessiot sen arvoisia, jotta saat kasata itseäsi henkisesti kerta toisensa jälkeen.
Älä suostu mihinkään mitä et itse halua, miehelläsi on mopo nyt hiukka karannut käsistä ja alkanut hiukka käsitykset vinoutua, kerro että joko tässä ollaan molemmat täysillä tai ei ollenkaan. Tosin nyt olette todella vaarallisessa tilanteessa, noinkin narsistinen ja mustasukkainen ihminen voi tehdä sopivan raivarin aikana jotain peruuttamatonta. (elä niinkuin haluat toisenkin elävän ) se toimii.