Ota ketut kiinni, Uskova_1 !

Laul. l. 2:15
Muut: Auttakaa meitä, ottakaa kiinni ketut, ketunpojat, jotka turmelevat viinitarhat! Köynnöksemme ovat juuri nupullaan!

Niin tuossa uskovien kuoro käskee - että kaikki pienen pienet ketut täytyy saada kiinni; vilpillinen, saalistava mieli palastettua. Ennen muuta heille itselleen tietysti.
Ettei kettumaisuus pääsisi turmelemaan Herran viinitarhaa - sillä Herran se tarha totisesti on, eikä keidenkään muiden.

Se ketuista ja Laulujen laulusta.

Foorumilla esiintyy yksi syyttäjä pilkkalauluineen ja saa kiljuvana leijonana ärjyessään näyttämään siltä, kuin niitä olisi kokonainen legioona. Mutta Sana sanoo, että on vain yksi syyttäjä.

Kovin epäraamatullinen tuo syyttäjä on, sillä Sana sanoo, että se on "meidän VELJIEMME" syyttäjä.
Nyt tämä kuitenkin aivan raamatunvastaisesti käy sisarten kimppuun.

USKOVA_1 - SINÄHÄN USKOT JUUDAN LEIJONAAN!
- Herran viinitarhan isäntään

1. Moos. 49:8-12

8 Juuda*, veljesi ylistävät sinua. Sinun kätesi on iskevä vihollistasi niskaan, sinun isäsi pojat kumartavat sinua. [Nimi Juuda muistuttaa heprean sanaa jodu 'he ylistävät', vrt. 29:35.] [4. Moos. 10:14; Tuom. 1:1,2; 1. Aik. 5:2].

9 Juuda, sinä nuori leijona, saaliilta olet noussut, poikani. Hän on kyyristynyt, käynyt makuulle kuin leijona, kuin jalopeura. Kuka uskaltaa häntä häiritä? [4. Moos. 23:24, 24:9].

10 Ei siirry valtikka pois Juudalta, ei käskijän sauva hänen suvultaan. Hänen heimostaan on tuleva se, jolla on valta, häntä kansat tottelevat. [4. Moos. 24:17; 2. Sam. 8:2; Ps. 2:6, 110:2; Matt. 2:6].

11 Viiniköynnökseen hän sitoo aasinsa, jaloon köynnökseen aasinsa varsan. Hän pesee viinissä vaatteensa, rypäleiden veressä pukunsa. [Tuom. 5:10; Sak. 9:9; Mark. 11:2 | Aam. 9:13]
12 Hänen silmissään on viinin hehku, hänen hampaissaan maidon valkeus.

minä myös uskon

0

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Takaisin ylös

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

        Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
        Mikkeli
        94
        2553
      2. Mitä jos saisit selville

        että kaivattusi tekee susta pilaa?
        Ikävä
        195
        954
      3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

        näit kaivattusi ekaa kertaa?
        Ikävä
        53
        733
      4. Sofia teki aika pahat oharit

        Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
        Kotimaiset julkkisjuorut
        119
        662
      5. Mikä on toinen nimesi?

        Tiedätkö naisen?
        Ikävä
        49
        562
      6. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

        Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
        Kuhmo
        14
        496
      7. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

        Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
        Ikävä
        52
        484
      8. Mies, toivotko että kaivatullasi

        olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
        Ikävä
        49
        483
      9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

        Jos saisit juoksemalla kiinni?
        Ikävä
        55
        455
      10. Auto katolleen Huhtalantiellä

        Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
        Lapua
        11
        450
      Aihe