Tuossa alempana joku kitisi ylläolevasta asiasta ja kertoi samassa viestissä ettei ole millään tavalla rasistinen...Homo- ja lesboparit on ihan yhtä tavallisia ihmisiä kuin heteroparitkin, miksi ihmeessä niitä ei saisi olla?? Ei minua häirinnyt katsoa kun Heli ja Taru suutelivat, ihan samanlaista katsottavaa se oli kuin esim. Sallan ja Tuomon suuteleminen.Näin minusta. Ei kukaan tee kauheeta älämölä siitä jos mies ja nainen suutelevat niin miksi sitten kahden miehen ja kahden naisen välisestä suhteesta pitää itkeä? Se on tavallista elämää se. Sarjahan olisi osittain fiktiivinen jos näitä aiheita välteltäisiin :-)
"Homoilusta" salkkareissa
Minapavain
121819
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Olet aivan oikeassa, että pedofiilit ovat oikella asialla.
En missään vaiheessa sanonut, että minulla olisi mitään homo- tai lesbopareja vastaan, mutta se on vaivaannuttavaa kun katsoo ohjelmaa VANHEMPIEN ihmisten seurassa, jotka ovat juurtuneet jonnekin vuodelle miekka ja kivi ja he eivät hyväksy/ymmärrä näitä juttuja.
Ja aivan yhtä paljon voisi vähentää heteroiden sekstailua.
Muuten minulle homo-, hetero- ja lesboparit ovat ok.
Minua vaivaa taas aivan helvetisti tämä nykyaikainen kiintiöhomoajattelu ohjelmassa kuin ohjelmassa.
Tämä loistavilla näyttelijöillä ja nobelin kirjallisuudenpalkinnon ansatsevalla käsiksellä varusteltu tv-draama voisi paljon paremmin jos siitä raakattaisiin homoroolitus pois - no heterotkin voisi samantien.
Itse olen 20v poika, ja en koe siinä mitään kummaa että sanon toiselle saman ikäiselle pojalleni rakastavani häntä, tai suutelen häntä kun hän on lähdössä kouluun, rakkaushan on luonnollinen asia.
Täh?
Olet siis 20 vuotias poika, jolla on samanikäinen poika, jota sutelet kun hän lähtee kouluun.
Aika mielenkiintoista, että 20 vuotiaalla voi olla 20 vuotias lapsi. Salkkareissakin tapahtuu kaikenlaista, mutta ihan tuollaiseen ne ei ole juonikäänteissään vielä pystyneet.
En puhunut että hän olisi minun lapseni, vaikka lapsi onkin, mutta siis samanikäinen poika mulla on, ja olen mm. hässinyt hänen kanssaan, ilman isompia miettimisiä tyyliin "tää on epänormaalii"
Jaa...tarkoitit siis poikaystävää etkä poikaa. Sorry vaan, en ymmärtänyt lukemaani.
Rakkaudessa ei koskaan ole mitään pahaa, eikä rakkautta osoittaakseen tarvitse mitettiä, että onko normaalia vai epänormaalia. Se on kahden ihmisen välinen asia.
kismailu on ällöä katottavaa, ku Salla on niin törkeen läski. Täytyy aina kääntää pää pois.
Mikähän sinua vaivaa, toivottavasti ei anoreksia. Olen 30v mies ja minun mielestäni Salla on kaunein ja ihanin salattujen elämien naisista, eikä mikään läski. Minua ällöttää langanlaihat naiset joilla ei ole muotoja ollenkaan. Salla on terveen näköinen ja iloinen ihminen. Kyllä on nykyajan kauneusihanteet sairaat, jos Salla on läski. Mihin tämä maailma on menossa, huh huh.
Olipa mukava kommentti! =)
En ole yhtä "muodokas" kuin Salla, mutta enää en tunne itseäni läskiksi kuten ennen on ollut tapana.
Onkohan näyttelijä itse samanlainen kuin roolinsa?
Kuitenkin, jos miun pitäisi kestää tollaista, niin lähtisin kävelemään saman tien pois sieltä.
Ei helvetti, kun ällöttää sellainen, joka yrittää kontrolloida kaikkea. Sitten kun joku muu sanoo sille, niin pari päivää mykkäkoulua.
Jne...
Ettehän nyt unohda, että Salkkarit on TV-sarja. Sen henkilöt ovat fiktiivisiä, näyttelijät näyttelevät sitä mitä heille on käsikirjoitettu. Näyttelijä ei ole roolihahmonsa, vaikka hyvän näyttelijän työstä ei sitä suoraan näe.
Se on viihdettä, yrittäkää ottaa se sellaisena. Mitä enemmän kummallisia käänteitä ja hahmoja, sitä enemmän katsojia ja sitä enemmän maikkari voi laskuttaa ohjelman aikana esitetyistä mainoksista. Siinä se.