Väyrynen opettaa Perussuomalaisia?

On se kumma kun me tarvitsemme Keskustan politikon kertomaan meille miten toimia. Olen kateellinen keskustalle, että heidän ministerinsä on se joka kertoo tällaisesta itsestäänselvyydestä kansalle. Väyrynen on asunut niin kauan keski-Euroopassa, että hän on nähnyt millaisia ongelmia maahanmuutto tuo mukanaan. Erittäin hyvä ja harkittu viesti Keskustan ministeriltä. Perussuomalaiset, meidän on nyt ohjattava edustajiamme oikeaan suuntaan. Kähärät ja muut monikultturistien myyräntyötä tekevät tahot on saatava pikaisesti pois puolueen riveistä. Hävettää ettei tätä lausuntoa antanut Vistbacka tai Soini.

http://www.taloussanomat.fi/politiikka/2007/09/16/V%E4yryselt%E4 ei ulkomaalaisty%F6voimalle/200722702/382

Tässä vielä artikkeli monikulttuurisuuden kannattajille, monikulttuurisuus kun on nykyisin synonyymi sanalle islam.

Piispa varoittaa, että kristityiksi kääntyneet muslimit ovat hengenvaarassa.

Yksi Englannin kirkon vanhimmista piispoista varoittaa ihmisten elävän kuolemanvaarassa, vain siksi että he ovat vaihtaneet uskontoa.

Michael Nazir-Ali, Rochesterin piispa, jonka isä kääntyi islamista kristityksi Pakistanissa, sanoo haluavansa muslimijohtajilta Britanniassa julistuksen. Tästä julistuksesta pitäisi käydä selville perusoikeudet uskonnonvapauden harjoittamiseen, myös uskonnon vaihtamiseen.

Islamilaiset tekstit kehoittavat tappamaan käännynnäisen, vaativat rangaistusta heti. 7 maailman muslimivaltioista on lisännyt tämän myös viralliseksi valtiota sitovaksi laiksi.

Ali, josta povataan seuraavaa potentiaalista Canterburyn arkkipiispaa, on kertonut Channel 4 ohjelmassa haluavansa turvata 3000 kristityksi kääntyneen muslimin turvallisuuden.

On yleistä tämän päivän maailmassa, myös Britanniassa, että ihmiset jotka hylkäävät islamin menettävät työnsä ja perheensä, he elävät kuoleman pelossa. Usein heiltä viedään myös lapset. Muslimijohtajien tässä maassa olisi tehtävä jotain asian korjaamiseksi.

Piispa varoittaa että kuolemantapaukset tulevat olemaan välttämättömiä, ellei asiaan puututa. Olemme nähneet kunniamurhien tapahtuvan, ei ole mitään estettä niiden jatkumiselle.

Vuonna 2004 Prinssi Charles pyysi Brittiläisiä muslimijohtajia toimimaan, uudistamaan lakia Apostosyn (kääntymisen) osalta, mutta ainoatakaan uudistajaa ei ole ilmaantunut, yhtäkään lausuntoa ei ole koskaan asiasta annettu.

Tutkimukset islamilaisissa kouluissa osoittavat, että kaikissa 4 koulussa joissa opetetaan islamia, opetetaan myös rankaisemaan kuolemalla käännynnäisiä. Yhdessä kirjassa kehoitetaan leikkaamaan käännynäisen pää irti.

Tänä vuonna suoritettiin tutkimus Britti muslimien parissa, 1000 kysyttiin mielipidettä käännynnäisistä. 36 prosenttia 16-24 vuotiaista on sitä mieltä, että islamin hylkäävä on tapettava.

Eräs käännynnäinen, jota haastateltiin samassa ohjelmassa kertoi kuinka paikallinen Bradfordin muslimiyhteisö oli häntä kohdellut. Kun he saivat tietää minun kääntyneen, he sanoivat minulle näin: "Jos me olisimme muslimimaassa, Pakistanissa tai Lähi-Idässä he olisivat ensimmäisenä leikkaamassa päätäni irti." Hän jatkoi vielä sanomalla, "näin sanoivat entiset ystäväni minulle."

Epäpyhä sota ohjelman uusinta tuli tänä aamuna kello 9, Channel 4..


Guardian uutisoi aiheesta hieman lyhyemmin.
http://observer.guardian.co.uk/uk_news/story/0,,2170160,00.html

6

463

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kabinetti herra

      Soinista on hyvää vauhtia tulossa kabinetti kelpoinen. Ei Soinia enää kiinnosta aito Perussuomalainen politiikka, kenttä puuhastelkoon omiaan, Soini suuntaa Eurooppaan.

    • Perussuomalainen

      Väyrynen ylitti itsensä, olen positiivisesti yllättynyt. Väyrynen on henkilökohtaisesti kokenut monikulttuurisen ympäristön negatiiviset vaikutukset. Sosiaalidemokraateilla on Rajamäki, Keskustalla Väyrynen. Hiljalleen alkaa näyttää siltä, että Perussuomalaiset jätetään ulkopuolelle politiikan teosta myös tällä osa-alueella.

      • eihän persut

        ole edes tehnyt mitään politiikkaa tuon asian tiimoilta. Väyrynen vie työt ulos, koska oma kukkaro on varmistettu. Miten lienee noiden kymmenien tuhansien ns. pienten ihmisten laita. Väyrysen järkevyys kannattaa kyllä laittaa erillaiseen valoon.


    • tuo jatko Korhosen yhdistämispuuhastelulle,
      Ovat kai käyneet tällä palstalla ja katsoneet tätä hiekkalaatikkopolitiikka ihan kuin pennut kinaa käskenkään.
      Me täällä kotkassa oltiin tänään näkyvästi esille Karhulan markkinoilla ja jaettiin puolueen rekvisiitta
      ja neek ei kun perussuukkoja.

    • mut-ta

      muistakaa viisaat ihmiset silti, että poliittista kannatusta on haaliskeltu sieltä täältä kivoilla puheilla ennenkin. Miettikää pitkään ennen kuin piirrätte raksin taas.

    • Uolevi Sinisorsa

      Paavo Väyrynen on KGB:n mies. Itänaapurin tiedustelupalvelu värväsi hänet soluttautujaksi 1960-luvulla. Hänelle annettiin tehtäväksi kiivetä mahdollisimman korkealle Suomen poliittisessa järjestelmässä.

      Väyrynen aloitti uransa SKDL:ssä. Vasemmistokämypuolueen kannatus oli kuitenkin niin pieni, että Väyrynen katsoi päämääränsä toteutuvan paremmin toisaalla. Tämän takia Väyrynen myös loikkasi SKLD:stä KEPUun (Kuinkahan moni muuten muistaakaan, että Väyrynen aloitti poliittisen uransa SKDL:ssä?).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      71
      2772
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2328
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2178
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2065
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1484
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1439
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1162
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1070
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1067
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1024
    Aihe