ruodimme täällä sanontaa joka kuuseen kurkoittaa se katjaan kapsahtaa!
olen siitä lähtien pohtinut, että minne ihmeeseen kapsahdan jos kurkoitan esimerkiksi koivuun?
mäntyyn kurkoitellessani kapsahdin likaojaan, joten se on tutkittu juttu..
onko kellään tietoa mihin kapsahtaa koivuun kurkoittelija???????
1-2 vuotta sitten
3
269
Vastaukset
- aikanaan
Lahdessa oli suunnistuskilpailu. Huomasin jo lähtöpaikalla, että yksi rastilippu oli jyrkän kallion kielekkeellä.
Se sitten olikin minun ratani viimeinen. Valitsin reitin sinne jyrkänteen alapuolelta, nopein niin. Mutta eipä siitä pystynytkään kalliota kiipeämään.
Oli kiivettävä sellaiseen 15 m koivun latvaan, taivutettava sitä, että pääsi hyppäämään kielekkeelle. Sitten yläkautta nopeasti maaliin.
Taisi olla sittenkin nopein reitinvalinta, kun voitin. Mutta todella erikoinen. - Uuno93v
talakkari kun se kiipes viemään linnunpönttöä pihakoivuun ja kun oli alas tulemassa niin tipahti. Onneksi mun riippumatto oli just siinä riippakoivussa kiinni ja Simo mätkähti matolle pehmeesti perä etellä. Mun onni taas oli etten sattunu ite oleen siinä huilimassa.
Niin että riippumaton mielipiteeni on: Riippakoivusta kapsahtaa riippumattoon.- amaryllie
vaan löytyi vastaus tuohonkin visaiseen kysymykseen!!!
miksi en tajunnut uuno kysyä asiaa sinulta jo kaksivuotta sitten, olisin voinut tämänkin ajan miettiä jotakin ihan muuta....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2157704- 583033
- 1992450
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101903Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1831806Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke241552- 751301
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä281202Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381193Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501039