Vuokra-asunto?

Mistä voisi kysellä vuokra-asuntoja? Alkaisi olla hiukan kiire asialla. Mikä lehti ilmestyy Espoossa?
2573
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos olet parikymppinen nuori, tai ainakin reilusti alle neljänkymmenen, niin älä muuta Espooseen, tänne hautautuu ihan toisella tavalla ku Helsinkiin.

Muuta vaikka pienempään asuntoon Helsingissä ensiks. Espoossa on suhteellisen huonot liikenneyhteydet, varsinkin poikittaiset. Ja jos IHAN rehellisiä ollaan, niin ei täällä oo oikeestaan mitään, paitsi jos on saaristo tai luontohullu.

Itse nyt olen tässä kolmisen vuotta pähkäilly täällä ja kyllä oli elämäni niin paljon erilaisempaa Helsingissä, nyt olen muuttamassa sinne takasin, ihmisten, tapahtumien, ja elävän elämän äärelle.

Espoo on lapsiperheiden, autollisten, hyvin varakkaiden (rivi-omakotitalo), eräretkeilijöiden, eläkeläisten, ratsastusta tai purjehdusta harrastavien paikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mimi- kirjoitti:

Mistä voisi kysellä vuokra-asuntoja? Alkaisi olla hiukan kiire asialla. Mikä lehti ilmestyy Espoossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu