tälle ongelmalle on, että kaikki kantavat vastuunsa ja lakkaavat siittämästä aina vaan enemmän jälkeläisiä! Eihän lapsenteon rajoittaminen estä seksiä eikä nauttimista, päinvastoin! Missä se äly taas luuraa? No, eihän sitä ole edes ollut, niin miten sitä nyt yht´äkkiä noin kaukaiselta tuntuvaan asiaan riittäisi! On saatava kansainvälinen syntyvyyden säännöstely pikaisesti aikaan, koska muuten oikeasti kaikki siittämänne jälkeläiset joutuvat kärsimään! Ai niin, eihän se riesa teitä koske, vaan jotain tuntematonta!! IDIOOTTEJA ON MONENLAISIA!
MAAILMA YLIKANSOITTUU!
Vaihtoehto
4237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jos muissa maissa kymmenen lasta perheeseen tupsahtaa ja täällä ei yhtään,arvaas miten sitten käy?
unohtaminen ykkössijalla? Juuri SINÄ olet hyvä esimerkki siitä, miksi mikään rajoittaminen ota onnistuakseen! Ei edes haluta ymmärtää yksinkertaistakaan asiaa, saati toimia järki päässä!
Kuseen joudatte kaikki tyynni!
Porvari ei tykkää,jos syntyvyyttä rajoitetaan. Se aiheuttaa työvoiman ukkoontumista ja akkaantumista. Eikä saada HALPAA lapsityövoimaa!
Suomalaiset oavt kääpiökansa, mutta aika monen kansan ongelma tuo rajaton lisääntyminen on maailmassa ja ikävä kyllä sellaisten kansojen, joista ei maailmaan lahjakkuuksia synny huonon geenistön vuoksi.
Maailma palaa kivikauteen tätä menoa, mikäli älyllisesti taantuneet rodut vain lisääntyvät ja sen luulisi olevan jokaiselle päivän selvä asia, vaan eipä ole edes poliitikoille.
Esim. afrikkalaiset hyötyvät valkoisten saamasta geenistöstä, mutt valkoiset taantuvat ja sekin on selvää.
Väestövirtojen pitäisi mennä niin päin, että ensinnäkin Afrikan ja koko Aasian väestö joutaisi pienentyä kymmenesosaan nykyisestä ja siihen jäljelle jääneeseen parhaimpaan osaan (rauhallisiin ja oppimishaluisiin) siirettäisiin paljon geenejä parhaasta osasta valkoisten ja keltaisten geenejä, niin maailma lähtisi taas rullaamaan.