Olen 27 vuotias ja itselläni on aivan "peruskarvoitus". Olen hiljattain eronnut ja nyt äijät on ruvennu arvuutteleen että olenko posliini vai onko kapea viiru. Tykkääkö miehet jos naisella on karvoitus?? En uskalla hakeutua miesten kanssa sänkyyn.... Kertokaa mikä hyvä? En välttämättä haluaisi posliinia, koska muutenkin olen nuoren näköinen ja se vain saattaisi lisätä sitä.
Onko posliini in?
hölmökö?
114863
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Terve,
Sellainen "nuoltava" karvoitus on hyvä, josta varmasti moni pitää. Eli ei posliini, mutta siistitty niin että voi nuolla eikä aivan "apinalta" näytä. Häpykummulla sellanen pieni pöhkö.
Jos annat tällaisen asian vaikuttaa miesvalintoihisi niin sitten sinulla todella on pian häpykummullasi pöhkö, kuten edellinen kirjoittaja toteaa.
Posliini on kiva, viiru on kiva ja karvoituskin on ihan kiva, mutta tärkeintä on, että nainen on kiva. Kivan naisen kanssa on sitten kiva miettiä vaikkapa millainen karvoitus olisi kiva.
t. ei pöhkö
Se on kiva toi kiva tämä on kiva kaikki on kiva ja ihan jokaikinen muukin juttu on kiva.Mikään ei ole epäkivaa koska kaikki on kivaa.
Ketä tällainen höpöhöpölässytys hyödyttää?
ihana viesti, ihan hyvälle mielelle sait minut näin maanantaiaamuna! kivat naiset on parhaita, karvoista viis.
Jos haluat jotain villiä ja kuumaa, niin etsi se parisi ja sittenkun alatte miettiä sitä sänkyyn menoa niin kysäseppäs millaista se haluaa. Jos on tarjolla aitoa niin siitähän saa mitä vaan. Vain teidän kahden mielikuvitus on rajana millaiseksi se karvoitus muokataan, jos siinä kiimassa edes ehtii mitään miettiä, niin sitten seuraavalla kerralla siitä saa kivan alun kun toinen ajelee oman mallinsa ja siitä jatketaan. Ei kyllä kestä kun hetken ja sitten on päätettävä millaisena haluaa itsensä pitää? Ja millaista kaveri haluaa. Toki on myös kysyttävä onko toinen valmia luopumaan kaikista jos se sitä sulta vaatii.
Näin meillä toimitaan, jos ei oo mulla, niin ei oo sullakaan.
itsehän sen jokainen päättää minkälaisena vehkeet haluaa pitää mutta onhan posliinia ainakin kiva nuolla
Itse en enää tätä nykyä sekstaa vieraiden kanssa kovinkaan usein (huh olipa ilmaisu), mutta posliiniin en ole ikinä törmännyt ja kiitorataankin vain kerran. Täytyy sanoa, etten ole posliinityttöjen kuvista tai videoista lainkaan kiinnostunut. Parasta on karvoitus, joka ei uimapuvun alta näkyisi. Harvinaista herkkua olisi todellisen vaaleaverikön vaalea pörrö, nam :)
Itse olen sitä mieltä, että mitä luonnollisempi karvoitus, sitä parempi.
"Tykkääkö miehet jos naisella on karvoitus??"
Jotkut tykkää,mutta eiköhän aika ylivoimanen enemmistö nykyään tykkää posliinista...
"En välttämättä haluaisi posliinia, koska muutenkin olen nuoren näköinen ja se vain saattaisi lisätä sitä."
Voisi lisätä mitä?Pelkäät että näyttäisit liian nuorelta?Siis alaikäiseltä vai mitä oikein meinaat?
Jos olet jo 27 vuotias,niin se karvojen ajelu ei tasan taatusti tee sinusta yhtään liian nuoren näköistä.Jos näytät ikäistäsi nuoremmalta,niin sitä paremmalla syyllä karvat pois.
"Olen hiljattain eronnut ja nyt äijät on ruvennu arvuutteleen että olenko posliini vai onko kapea viiru."
Olet tästä jo ilmeisesti jotain itsekin päätellyt ja niin,ihan oikeita päätelmiä olet ilmeisesti tehnyt...aja ne karvat pois vaan.Olen itse 30v ja en kyllä ole pitkään aikaan kuullut kenenkään oman ikäluokan jannun sanoneen pitävänsä enemmän karvoista kuin posliinista.Aja kaikki pois vaan,ainakin henk.koht.mielipiteenä ne viirut on vähän hölmön näköisiä...
mä en kyllä tajua tätä koko debattia näistä karvoista. kaikilla kasvaa karvoja, mikä niistä tekee niin ihmeellisiä. eiköhän niillä karvoilla siellä värkeissä oo ihan tarkotus. näin äkkiseltään tulee mieleen hygienia, siinä on se toinenkin reikä aika lähellä, mielellään pidettäis eritteet erillään.. ja sit kyllähän ne karvat suojaa alueen herkkää ihoa. ite oon joskus ajellut liian paljon pois, ja kyllä on iho ollut arkana seksin jälkeen aiaiai. niin että sano mies mitä tahansa, niin kaikkia en aja. siistiminen on eri asia, en mäkään halua että niitä pursuaa pikkareista.
mikä olisi sen mukavampaa kuin saada itse muotoilla mirri mieleiseksi. voin vain kuvitella sen miehen ilmeen, kun tarjouspyyntö kopsahtaa moiseen urakkaan.