Aamukevennys.

-Huomenta ensin tietenkin (,

-Ukko tilasi pubissa: Iso tuoppi ja kaksi porkkanaa..
-Tilaus tuotiin, asiakas tunki porkkanat korviinsa, joi kaljansa ja poistui....
-Seuraavana päivänä taas sama tilaus, johon kyyppari: Porkkanat on nyt loppuneet..
-No, antakaa siten pari suolakurkkua, joita teillä näkyy hyllyllä olevan? Näin kävikin ja ukkeli laittoi kurkut korviinsa..
-Baarimikko kysymään: Miksi ihmeessä tungitte kurkut korviinne?
-No, sen vuoksi, koska teiltä oli porkkanat päässeet loppumaan...
6390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

sulle;o) Kiitos kevennyksestä. Tyhmiin kysymyksiin saa tyhmän vastauksen;o) Mulla oli joskus sellanen taulu mis luki noin.

Äänestä
  • -sateleepi? Ihan läntisessä suomessa taidat majailla? Päättelin tuosta sadetutkan näytöstä tuon. No, onhan se sadealue melkein Tampereen korkeudella jo ja pian täälläkin ropisee..

    Äänestä

  • Yks vaan kirjoitti:

    -sateleepi? Ihan läntisessä suomessa taidat majailla? Päättelin tuosta sadetutkan näytöstä tuon. No, onhan se sadealue melkein Tampereen korkeudella jo ja pian täälläkin ropisee..

    kyllä loppuu toi sade täällä yhdeksään mennessä kun pitäs lähtee asioille. Tääl on satanut koko yön ja äskenkin tuli oikein kaatamalla vettä. Täällähän minä rannikolla asustelen.

    Äänestä

Baarissa ison tuopin maitoa, mutta ei meinannut antaa kun luuli sitä vitsiksi..? Siinä join maitoa tuopista kun muut otti kaljaa!

Äänestä

Sanoja joita on vaikea lausua jurrissa:
- suuryritysrypäs, karnevaalikaravaani
Hyvin vaikea lausua:
- sprinkleri, spesialistipsykologi, objektiviteettiperiaate
Mahdotonta lausua:
- ei kiitos, en halua seksiä, ei enää viinaa, en osaa laulaa.

Äänestä
  • Keski-Suomesta lähteneenä ihan hyvin. Kaksi ylempää on vaikeampia.

    Se alin mene helposti sillä, ettei enää seiso kunnolla muu kuin järki. Eikä tähän laivalta saatuun rapuruttooon tai mikä krapula se nyt on, enää lisää myrkkyjä voi ottaa. Ja tuosta laulamisesta on koulusta musiikinopettajan antama paperi eli tokarissa ei edes numeroa tuosta lajista.

    Se "ei kiitos" ei oikein suju, sitä täytyy vielä harjoitella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yks vaan kirjoitti:

-Huomenta ensin tietenkin (,

-Ukko tilasi pubissa: Iso tuoppi ja kaksi porkkanaa..
-Tilaus tuotiin, asiakas tunki porkkanat korviinsa, joi kaljansa ja poistui....
-Seuraavana päivänä taas sama tilaus, johon kyyppari: Porkkanat on nyt loppuneet..
-No, antakaa siten pari suolakurkkua, joita teillä näkyy hyllyllä olevan? Näin kävikin ja ukkeli laittoi kurkut korviinsa..
-Baarimikko kysymään: Miksi ihmeessä tungitte kurkut korviinne?
-No, sen vuoksi, koska teiltä oli porkkanat päässeet loppumaan...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu