Finanssimaanjäristys

tästä puhuakaan.
1106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No kun niin fiksusti annoit mulle puheenvuoron. Niin sanottakoon että meikäläinen tahtoo osansa finanssista, sillä sehän on vallankäytössä olennaista. Jaa, että onko toivoa kuitenkaan mulla. No, sentään tajuat että tieto on kaiken perusta. Ja mä olen Suomen Tietäjä, suuresta kohusta huolimatta, mä nousen vielä valtaan. Kenties jonkun isoisä osaa kertoa, että aikoinaan on ollut Hallitsijoita, jotka ovat olleet erehtymättömiä, ja kun he ovat nousseet jopa kansan keskuudesta, niin se vain on tapahtunut, eikä sitä ole voinut kukaan estää. Löytyykö Kokoomukselta vanhoja kunnon Porvareita vielä riveistänne, joka osais mut oikein arvioida.

Mitä taas tulee mainitsemaasi finanssi järistykseen. Niin tietäkää että se ei pääty hevin. Vaan jatkuu about 2kk. SALUT

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viitsiikö kirjoitti:

tästä puhuakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu