Katsoin nauhalta vanhoja salkkareita ja rupesin miettimään,että mihin on hävinnyt Salinien asunto Pihlajakadulta? Onko tuotantotiimi hävittäny lavasteet tai jotain? Sehän olis iso kimppakämppä vaikka Ossille ja Amille...
Minne on
hävinnyt??
211649
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Aleksi myi asunnon ja joi rahat.
siinä ei asu ketään? Aika tyhmää,että ullakolle raivataan tilaa kämpälle ja tää iso kämppä on ihan käyttämätön. Sarjan tekijät on tainnu unohtaa,et rapussa kuuluis olla tällanenki kämppä..
Noora ja juulia asuu siinä!
on liian pieni salineilla oli monta makkaria ja isompi..
tosiaankaa oo sama kämppä. Keittiö on ihan eri paikassa ja Salineilla oli jotai 5h ja keittiö. Juulian ja Nooran kämppä on Ismon vanha yksiö missä on makuualkovi,keittonurkkaus ja olohuone.
Salinien asunto oli pelkkä lavaste...Juulia ja Noora asustavat siellä nyt, mutta lavasteita muutettu...Periaatteessa Salinien kämppä hävisi, kuin tuhka tuuleen, vaikka tuo siskosten asunto on sama:)
silti he eivät asu samassa asunnossa, koska Salinit asuivat Kivirantojen naapurissa. Mutta samaa lavastetta käytettään siis. Salinien asunnossa asuu joku joka ei esiinny itse sarjassa. Onhan se ihan luonnollista, että siellä asuu muitakin. Asuihan Ismon/Autioiden kämpässäkin joku Luomanen ennen Ismoa.
Noora ja Juulia asuu Ismon vanhassa kämpässä.
Muuten hyvä mutta asunto oli Jukan. Ei Aleksi olisi voinut sitä myydä. Se todellankin kuuluisi olla vielä talossa, mutta jonnekin se on kokonaan kadonnut. Ei tainneet lavasteet riittää koska sama asuntohan on nyt tällähetkellä Nooran ja Juulian käytössä. Vaikka onkin kerrosta alempana. Ja Noora ja Juulia kun ostivat asunnon ismolta, ismo asui yksiössä. Nyt Juulialla ja Nooralla on kuitenkin asunnossa toinenkin huone. Voisivat salkkareiden tekijät vähän panostaa jos yrittävät kerta todentuntuista sarjaa tehdä.
Aristoteelisessa logiikassa eli syllogistiikassa? Olisin kiinnostunut ko. filosofisesta suuntauksesta.
Asuntohan oli Jukka ja Hanna Salinin, ja Hanna jäi siihen asumaan Aleksin ja Sofian kanssa. Jos oletetaan, että Jukka ja Hanna omistivat sen puoliksi, eikä asuntoa oltu myyty tai ositusta tehty vielä Hannan kuolinhetkellä, niin Sofiahan olisi perinyt äitinsä osuuden. Koska Sofia oli alaikäinen, niin Aleksi olisi ollut velvollinen huolehtimaan perinnöstä. Aleksille alkoi maistua viina ja hän on saattanut hukata tyttärensä perinnön.
Kentaurissa on aiheesta luento ensi tiistaina klo. 18.30. Tervetuloa!
minulle loogisessa empirismissä?
Tarvitsen myös merkinnän opintokirjaan.
Kyllä onnistuu. Haluatko myös merkinnän opintokirjaasi?
Tule ensi keskiviikkona Stellansiin klo 19.30.
Samalla kellonlyömällä nimittäin mankelivuoro.
Tuota juuri tarkoitin:)
Tavataanko Pihlajakadun klitsussa ja mennään siitä yhtä matkaa? Seppo on luvannut pitää Onnia, jes vapaa ilta:)
aunto oli jukan, ei hannan ja jukan. PELKÄSTÄÄN JUKAN!
Eikös Jukka kirjoittanut vuokrasopimuksen Hannalle ja Aleksille, eihän tuo missään vaiheessa myynyt asuntoa heille?
näin tapahtui.