toi on tyypilinen vastaus kun ei muuta sanotavaa ei löydy,mulla oli 200 milligramman lääkitys kun tulin uskoon 5 vuotta sitten(rauhoitava)samana kesänä Jumala otti 100 pois tietysti voi kysyä miksi ei ottanut kaikkia pois.haluan sanoa vaan että on mautonta sanoa että ota lääkeesi kun oot Jeesuksen oma,kun kuitenki käytäme lääkeitä,olemme samanlaisia ihmisiä kuin tekin jotka ette tunne Jeesusta.
otahan nyt lääkeesi.
5
294
Vastaukset
- vielä...
käyttänyt sitä homo-lippistä jonka ostit kesällä?
- vähän
jos menisit vaikka mihin poppooseen niin lääkitystä voit vähentää kun tunnet yhteenkuuluvasi joidenkin seuraan. Näinhän se mielenterveys hoidot yleensä menee. Eikö sitten ole rukoustasi kuultu vai oletko jäänyt koukkuun. Niinhän se toimii seurakunnissakin että aletaan aivopestä porukkaa ja saadaan ihmiset ajattelemaan että nyt ollaan parantuneita. Uskomushoidoksikin näitä kätten päälle panijoiden hoitojakin sanotaan.
- mk81
Sen tällasena lääkityksen tarpeessa olevana sanon että kiitos Jumalalle lääkkeistä. Olin sitte uskossa tai en, mutta kiitän.
- Amos7
Rohkeasti veljeni kirjoitit, ja asiaa.
Tuosta 'otahan lääkkeesi' on muodostunut klise, jota käytetään ilkeilymielessä.
Voimia ja hyvää syksyn jatkoa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101104
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18649Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264616- 68577
- 104574
- 54537
- 26522
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.48503- 47437
