Voisiko joku tai jotkut rukoilla minulle ymmärystä uskon asioissa ja kykyä toimia oikein ja saada levollisen ja tyynen mielen jännittämisen sijaan.
pyyntö
olter
4152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ole rauhassa ystävä, Sinäkin olet Jumalan rakas lapsi. Asiat etenevät oikeaan suuntaan kun jätät ne Herran huoleksi. Hän pitää taivaan linnuistakin huolen, miksei siis meistäkin. Jumalan rauhaa Sinulle!
Kiitos !
Tuntuu hyvältä kun tietää, että joku rukoilee puolestani. On vain niin helppo välillä unohtaa,kun on toiminut väärin, että todellakin olemme kaikki Jumalan lapsia ja hän haluaa meidän parastamme.
Miten jännittäminen ja oikein toimiminen liittyvät toisiinsa? Silloin kun on ihmisten orja, tällainen kysymyksenasettelu on mahdollinen. Jos tarkoitat jännittämisellä psyykkistä oiretta,voin aavistaa, että sinulla on taipumusta joutua noloon tilanteeseen. Tällainen väärintekeminen on tavallisesti tahatonta. Rukoilen itsekin, että kukaan ei ole ainakaan saanut fyysisiä vammoja jouduttuaan väistämään minua täpötäydessä kaupassa. Kun oma masennus helpottuu, tällaisia asioita ei edes huomaa. Pidän kuitenkin tärkeänä säilyttää asiasta muiston, etten itse pidä liikaa kiirettä kaupassa ja aiheuta muille syyllisyydentuntoja.
Olen kärsinyt aina jännityksestä ja jopa panikoinnista ihmisten seurassa, nyt kun Jumalan valo vaikuttaa jo muutamalla haparoivalla säteellään elämässäni jännitys on pudonnut kuin viitta pois harteiltani. Miksi jännitän, ketä pelkään, miksi itseäni häpeän- saatan sanoa typerästi, mokatakkin.. entä sitten ? Olen Jumalan luoma ja rakastama. Kelpaan hänelle juuri näin huvittavana tai säälittävänä tai ...mitä nyt jokainen keksii itsestään... Voi sitä vapautta kun saa olla aito oma itsensä ja riisua naamionsa. On kuin kaikki ihmiset olisivat tuttujasi olleet jo iät ja ajat. Roolit rapisee ja jäljelle jää ihminen ihmisen rinnalla.Jumala on luvannut päästää meidät pelosta, myös toisen ihmisen pelosta! Rukoilen puolestasi ! Siunausta Sinulle !