Eli mikä lienee Oulun Edenin tilanne yhteissaunojen osalta nykyisin. Tyttökaverin kanssa ollaan menossa Ouluun ens kuussa muutamaksi päiväksi ja ajateltiin, että voitasi samalla käydä kylpylässä. Olis kiva mennä yhteissaunaan, mutta onko siellä nykyisin joku väliseinä tai jotakin? Menee vähän pohja pois yhteiseltä saunomiselta jos pitää aidan yli huudella... :)
Oulun Edenin tilanne
nykyisin
43130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kaikki uskoo, että olet tyttökaverin kanssa menossa yhteissaunaan ja olet kovin huolissasi mahdollisesta väliseinästä.
teitä hoopoja vainoharhaisia epäilijöitä on täällä enemän kuin laki sallii.
Omakohtainen kokemus viime syksyltä: erittäin hyvä höyrysauna, hieman sokkeloinen, mutta ei kaiteita, joten puolisot pääsevät hyvin lähekkäin, "lauteita" eri korkeuksilla.
Miehiä aika usein illasta naisten takanurkassa.
Kuumat höyryt tulee jaloille monesta kohtaa.
Tapana pitää jalkoja ylhäällä ja näkymät sen näköiset.
Kiitos vastauksista!
Kannattaa siis mennä käymään. Hieman huvitti tämä yksi vastaus, sillä kyllä me tod. ollaan menossa ihan kahdestaan. Meillä tosin molemmista on mukavaa käydä yhteissaunoissa ja kyllä... Tuleehan sitä vilkaistua niitä muitakin saunassa samaan aikaan olevia. Kyllä meillä ainakin myös tämä naispuolinen "katselee" ja mikäs siinä. Oudompaa olisi toikkaroiminen silmät kiinni. :)
Sitä paitsi, kivat rinnat tai komea k*lli saattaa saada yllättävästi säpinää aikaiseksi sitten kahden kesken myöhemmin. :))))