Onko Purhosta kuulunut mitään?

Purho kentälle. Lomailkoot palkolliset. Kyllä ilimankin pärjätään.
6679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kalluppi kantaa meittii. Ei tarvi tehä mittää. Tyhjiis kuntiis äänestäkkööt Vennamon haamuu tai Eikan hankmoo. Kyllä se siitä.

Äänestä

ei, muttei ole ikäväkään.

Äänestä
  • Etelä-Pohjanmaaliset emme kaipaa rahan jaolle ketään, joka ei ole pärjännyt pään mittauksessa ja sukupuu tutkimuksessa moitteettomasti. Savolainen Raimo on eri asia. Aamen.

    Äänestä

  • Mees nyt nopeesti lenkille,laske pökät ja pyllistä niin kyllä se PURHO sieltä pian kurkistaa.Olet ÄÄLIÖ,ÄÄLIÖ...

    Äänestä

Onhan sitä itkuvirttä " palkattomasta " Purhosta kuultu kesäkuusta asti. Kaveri on saanut perussuomalaisista viimeisen tilinsä. Sen pituinen se.

Äänestä
  • Purhosta oli tulossa liian suosittu. Siksi Johtaja pudotti? Nyyh kun itkettää...Bruhhahhahhahhahhahhahaaah!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohjanmaanlikka kirjoitti:

Purho kentälle. Lomailkoot palkolliset. Kyllä ilimankin pärjätään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu