rökittää Kataista ei vakuuta...missä tämä mies oli silloin,kun olisi pitänyt päättää asioiSta,joita Eero H. nyt vaatii - hän oli RAHAMINISTERINÄ !!!!
Tukkisi suunsa.
Tukkisi suunsa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
politiikka on lähinnä SDP:n sisäpolitiikkaa, näillä näkymin Heinäluomalle tulee loppastili SDP johdosta, vaalituloksen takia.
Heinäluoman on pakko todistella kokoomuksen katalat juonet todeksi,pysyäkseen SDP:n johdossa
.
Samoin minulla on sellainen hytinä, että Heinis lentää kuin leppäkeihäs seuraavassa puoluekokouksessa.
Jää siis hänelle haaveeksi vaikutusvalta hallituksessa ministerinä. Ei, emme me suomalaiset tuollaista miestä johtotehtäviin kaipaa. Antaa nyt kekkuloida vielä ihan rauhassa.
Eihän hän toiminnallaan oikeastaan valtiota voi vahingoittaa, omaa puoluettaan tietysti sitäkin enenmmän. Siitähän meidän ei tarvise kuitenkaan välittää.