Niin sä uskotttelit mulle että rakastit. Mutta lopputulos osoitti tuntees valheiksi. En usko että todella edes osaat rakastaa. Tuskin edes tiedät mitä rakkaus oikeasti on.
Mä tunnen vihaa sua kohtaan, kai yritän tukahduttaa rakkauteni vihan alle. Olin ymmärtäväinen ja yritin, toisin kuin sinä, joka salailit ja kieroilit, ja loppujen lopuksi heitit kaiken menemään ylpeytesi tieltä. Kun tumppaan tupakkani, kuvittelen että liiskaan sen sun naamaasi, ja toivon todella että joku satuttaa sua vielä yhtä paljon kuin sä satutit minua.
Sä toivoit mulle "kaikkea hyvää", mä en pysty toivomaan sulle samaa. Itse asiassa, toivon sulle pelkkää pahaa vielä pitkäksi aikaa.
Siitä on nyt melkein yhtä kauan aikaa kuin mitä se kesti. Jos se mikä ei tapa, vahvistaa, niin musta tulee varmasti pirun vahva.
Se mikä ei tapa, vahvistaa
nemppari
1
899
Vastaukset
- jukupätkä
jättää kitumaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2375965SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784779Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.923621SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2493072Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1462789Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur1922301Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2611739Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491255Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall281168- 621166