Minkähän takia Kristian on haudannut lopullisesti kyseisen bändin? Onko sillä uusi bändi ja miksi tää vanha on nyt haudattu. Ihme ja kumma!
Agathon's Legacy
Onx tietoo?
18720
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
peräisin?
En ole tuo aloittaja, mutta olen lukenut Kriden irg gallerian päiväkirjasta jotain sen suuntaista.
Olisikohan niin, että levy-yhtiö on tarjonnut hyvät diilit soolouran jatkosta... Niin ja sen taustalla lienee se tosiasia (siis Kriden lahjojen lisäksi), ettei Ari tule soolouraa jatkamaan vaan sulautuu bändiin ja jos näin on niin sonyllehan ei jäisi kuin Abreu tästä menestys idols kaudesta ja se ei olisi välttämättä hyvä juttu heidän kannaltaan.
Veikkaan siis, että Ari sulautuu bändiin ja Kride aloittaa soolouran.
Täällä Kristian tosiaan siitä kertoo: http://irc-galleria.net/blog.php?nick=KristianM
Mahdollisia syitä on lukuisia. Ehkä Kristianilla ei vain ole aikaa sekä bändille että soolouralle ja hän on valinnut soolouran. Tai jos bändi ei halua jatkaa idols-tähden kanssa?
mitä Ari tekee ei ole mitään tekemistä Kriden tulevaisuuden suunnitelmien kanssa.
veikkaamiseen ei mitään kristallipalloa tarvita kun se on itse sanonut jatkavansa bändin kanssa. Muutenkin sooloura hevilaulajalle kuulostaa vähän vieraalta.
ei varsinkaan tässä vaiheessa Arilla ole mitään saumaa ruveta sooloileen, ellei vaihda linjaansa, ja sitähän se ei varmaan tee.
Perinteisen rockin puolella sooloileva rokkari ei ole niin rajoja rikkovaa. Mikähän on tosiaan syynä AL:n hajoamiseen, no ihan sama, ei sureta, kun en ole bändiin edes ehtinyt tutustumaan.
Uskon että Kridellä on hyvät mahikset onnistua sooloartistina. Kride oli eilen muuten telkkarissa maistelemassa viiniä ja juustoja. Symppis kaveri.
Mitähän finalistien sopimukset tähän asiaan sanovat? Ainakin voittajan ensimmäinen levy pitää olla soololevy ja SonyBMG:lla on optio voittajan kolmeen levyyn. Ehkä ne myöhemmät voi julkaista bändin nimissä, mutta siihen on toki levy-yhtiölläkin sanansa sanottavana.
Muilla finalisteilla on vapaammat kädet. Kristianilla on kai sopimus kahdesta levystä.
optio käytännössä tarkoittaa?? Sulkeeks se mahdollisuuden muihin julkaisuihin tän ekan vuoden jälkeen vai onks niillä yksinoikeus jollain aikavälillä ton ekan vuoden jälkeen vielä ? Epäilen että ei ole.
soolouraan se ois sen valinnan tehnyt. Mutta Ari on valinnut idolsformaatista poiketen toisin. Turhan jossittelun jatkoksi varmaa kuitenkin on että Arilla olis edelleen nimenomaan saumoja sooloruraan mutta kun se ei sitä halua niin turha siit sit on edes haikailla.
Kride sanoi jossain haastattelussa, että tekisivät oman bändin kanssa biisejä ja niitä olisikin jo ripakopallinen. No tätä ei tulla sitten kuulemaan. Mitä ilmeisemmin Kride tulee jatkamaan sitten tulevaisuudessa sooloartistina.
Sanoi noin joskus keväällä. Kesällä Kride sanoi jo aikovansa tehdä seuraavan levyn kiertuebändinsä kanssa. Kai siinä on käynyt niin, että Kride on menestynyt sooloartistina paremmin kuin itse odotti ja suunnitelmat ovat muuttuneet.
On kyllä mielenkiintoista nähdä, millaista musiikkia Kride alkaa sooloartistina esittää. Englanninkielistä rokkia omien sanojensa mukaan, mutta se ei vielä paljon kerro.
tulee tässä Kriden hässäkästä on, ettei itsekään tiedä mitä ja miten saisi mahdollisimman paljon. Sekoilee tyyliin jos ei tämä niin sitten tällälailla,pääasia että pääsee esille.
Tulee mieleen karkkikaupassa sekoilu; mulle,mulle tota ja tota.
Keskittyisi nyt johonkin edes kunnolla. Kaikenmaailman julkkisbileet pitää ryömiä että naama näkyisi.
Tekisi nyt sitä musiikkia ja oopperoita, mistä on hehkuttanut, ei uskottavaa uraa luoda kokareilla(meinasin kirjoittaa pop-uraa,rock-uraa mutten edes tiennyt mikä uramalli on kyseessä hänen tapauksessaan, tuskin tietää vielä itsekään?)
Tarpeettoman kielteinen asenne tuo. Jokainen tyylillään, ja mitä Kride on jättänyt tekemättä ja olisi pitänyt tehdä?
Agathon's legacy vaikuttaa enempi harrastelijaporukalta. Kun Kride on halunnut musiikista ammatin, siinä ei intressit osu välttämättä kovin hyvin yhteen.
ja kateellinen maalais-akka, joka ikkunaverhojen takaa vahtii naapureiden toimia. Joko sä tunnet Kriden toimet tosi tarkkaan, tai sitten sä teet itsestäs tosi naurettavan juoruakan.
sattui. Kride se itsestään akan tekee ei puutu kuin hame ja liina päähän.
ei tarvitsekkaan olla putkiaivoilla varustettuja jääräpäitä.
Bändin lopettamalla tekee itsestään akan, vai?
Bändejähän syntyy ja kuolee koko ajan.
kristian näyttää ilman viiksiä akalta.