mieluummin mamu kuin homo

Hesarissa julkaistun tutkimuksen mukaan suomalaiset ottavat naapurikseen mieluummin maahanmuuttajan kuin homoseksuaaalin.
Mielestäni tervettä kehitystä.
Onko palstalla poikkeavia, poikkeavasti ajattelevia.
1117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kuka naapurissa asuu kunhan osaa käyttäytyä, mutta jos aivan pakko on valita, niin mieluummin suomalainen, olkoonkin sitten vaikka homo. homostelkoon rauhassa jos siltä tuntuu. joskus aikoja sitten naapuriini muutti somaliperhe. kyllä se haju ja meteli oli jotain sanoin kuvaamatonta joka niistä lähti. parin viikon päästä pakkasin kamani ja häivyin, koska se haju oli kertakaikkiaan niin oksettava. huvittavaa oli sekin, että muuttopäivänä yksikään musta ei laatikoihin tai huonekaluihin koskenut, vaan sosiaalitoimiston palkkaama väki kantoi kaiken.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


moralen kirjoitti:

Hesarissa julkaistun tutkimuksen mukaan suomalaiset ottavat naapurikseen mieluummin maahanmuuttajan kuin homoseksuaaalin.
Mielestäni tervettä kehitystä.
Onko palstalla poikkeavia, poikkeavasti ajattelevia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu