Missä oli puhetta rasismista, calmaton aloittama. Jännää.
Taasko täältä
Katosi keskustelu?
23915
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Bittipaholaisen ruokaa nämä jotkut keskustelut täällä.
poistaa ku ei kestäny vastauksii...
Olen joskus eilisiltana viimeksi nähnyt sen, silloin oli 4-5 puheenvuoroa vasta käytettynä. Tänään olen ollut töissä pitkän päivän, joten en ole edes voinut lukea, vaikka olisi ollut takuulla mielenkiintoisia vastauksia, jos niitä epäillään poistamisen syyksi. Ehkä joku innostui heittämään rasistista läppää? En kyllä ainaskaan minä.
Yleensä tältä palstalta poistetaan kirjoituksia vain sillä perusteella, että ne ovat minun kirjoittamiani ja minut tiedetään entiseksi mormoniksi.
vain sinun kirjoituksiasi?
Kuka niitä poistaa? Mistä tiedät?
Mistäkö tiedän? Samasta kuin sinäkin! Huomaat vain, että hups - sitä ei ole enää missään!
Jos seuraat palstaa vähänkin pitempään, huomaat että muitakin mormonismikriittisiä kirjoituksia aika ajoin poistetaan. Mutta aika ihmeellinen oli tämä rasismiaiheen poisto. Nähtävästi ei anteeksipyynnötkään kelpaa, sillä pyysin anteeksi jos mormonit ovat kokeneet rasismina kirjoitukseni mormonismista.
Muistuttaisin ettei palstalla ole seriffiä.
Poistunut vuorokauden sisään kaksi viestiketjua, joissa oli mormonikriittistä asiaa.
Siis palstalla ei ole seriffiä? Kuka sitten saa ja voi poistaa täältä viestejä ja viestiketjuja? Joskushan niitä kuitenkin katoaa.
Minussa heräsi pieni neiti etsivä. Kertokaa tietojanne, pliis!
Uskoisin että joku viestiketjun kirjoituksista ei täyttänyt Suomi24 edellyttämiä kriteerejä. Ei siinä sen kummempia vaadita.
Ja tyhjät tynnyrithän kolisevat edelleen eniten.
poistaa ketjut, joiden kirjoitukset eivät täytä Suomi24:n kriteerejä, jos kerran seriffiä ei ole? Ja mistä poistajataho huomaa sopimattomat kirjoitukset?
Ymmärrän, jos palstalla on jokin automaattinen systeemi, joka poistaa esim. kaikki ketjut, joissa esiintyy n-sana. Mutta muuten olen ymmälläni.
Näytähän nyt ne poistetut viestit. On aivan turhaa itkeä ilman minkäänäköistä todistetta. Taas näitä antivalheita.
Eikös kaikissa ketjuissa ole mormonikriittistä asiaa? Kiitos, tuo oli illan paras.
Ketjut sisältivät mormonikriittistä asiaa sellaisista asioista, mihin ei ole FAIR vielä onnistunut antamaan pikavastausta faktoja vääntelemällä, eli niistä oli päästävä eroon.
pikku provosoija, otaksun?
Suomi24 ylläpito poistaa...
Harkinnan(?) jälkeen kun joku on sitä "ilmoita asiattomasta"-nappulasta painanut...
mainitsemasi mormonikriittiset asiat olivat, joihin FAIR ei vielä ole onnistunut antamaan pikavastausta faktoja vääntelemällä?
Ei niitä viestejä sen takia ole poistettu kun sinä niitä olet kirjoitellut.
Turhamaista ottaa kunniaa itselleen.
on seriffin rooli muilla keskustelupalstoilla?
täällä ole calmaton ketjuja säilynytkin? Korjatkaa, jos olen väärässä.
Huomenta, Zappax. Olemme linjoilla yhtä aikaa.
FAIR:in sivustot, eikä siellä puhuttu mitään calmatosta tai tämän isästä. Ehkä sinun pitäisi vihjata asiasta sinne, niin loppuvat nämä ketjujen poistamiset.
On säilynyt ja Calmato kirjoittaa *aina* tekstiä jonka tarkoituksena on tunteiden herättäminen, joten mitään ihmisjahtia ei täällä tietääkseni käydä.
Koska SUomi24:hän ei ole miehitetty mormoneilla.
Jos nyt sanoisin että tunnen sieltä pari heppua, niin alkaisi iso haloo ... joten en sano ;----)
Se että ylläpito ei kai pääsääntöisesti puutu ko. palstojen poistoihin...
Vaan poistopyynnöt menevät silloin sheriffille..? Joka siis toimii sitten haluamallaan tavalla..
Tätä pitäisi kai kysyä sheriffiltä?
no, sitten en nahnytkaan unta. Ihmettelin minne kaikki katosi kun en loytanyt.
Mielenkiitoista.Joskin tavallaan kai katevaa...