inhokkimainokset

anujohannes

minun listallani kärkeen kiilasi ..jonka paistoi äiti- mainos. enkä voi käsittää niitä kaikenmaailman jugurttimainoksia. onko totta että joku on kanniskellut laukussa neljän kappaleen jugurttisatsia ja ojentaa siittä vatsakivuista valittavalle äidilleen yhden joka onkin jo ootellut lusikka taskussa tyärtään. ja toinen se toimistotyöntekijä jolla oottelee kokoajan jugurttipurkki työpöydällä josko se nälkä siittä yllättäis. ja se jääkaappissa syöpöttelijät. kuinkahan kauan sitä viihtyis semmosella ruokavaliolla mikä sisältää erilaisia jugurtteja,yhen omenan ja olikos siinä alahyllyllä vielä pari porkkanaakin. jo että on monipuolista ja virkistävää.

hyvää huomenta mainoksista huolimatta ja pusmuiskista

5

372

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • padme_amidala

      pyykkipulveri ja muut siivousaineet mainostetaan tosi huonosti. Pahin
      taitaa olla se "silit bang" ja lika on poissa. YÖK YÖK YÖK.
      Jos ne on naisille
      suunnattuja mainoksia, niin miksei niissä sitten ole kunnon silmänruokaa
      tai muuten mielikuvitusta käytetty.

    • tasapuolisesti. Mut se on kai hinta joka on maksettava nykypäivän telkkarin kattomisesta tai netin käytöstä tai melkeen mistä vaan.

      Toisaalta niihin turtuu ettei niit aina edes huomaa.

      Nyt ei ihan heti tuu mieleen mitään super-inhokkia. Se yks automainos on kyl tyhmä. Semmonen jossa auton renkaista pomppaa jotku örkit. En ees muista mikä kaara on kyseessä mut se on tyhmä mainos. Tai sitte mää olen tyhmä.

    • Vanha Kalle
      • anujohannes

        on paras :D
        ja tuon saarioistenmainoksen saa heittää maata kiertävälle radalle


    • koolinki

      Kun jugurtti pakattiin desin kertakäyttömuovipulloon, tuli siitä terveysvaikutteinen, ja kansa ostaa. montakohan kymmentä miljoonaa muovipulloa tulee vuosittain?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      42
      2210
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      65
      2078
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      392
      1696
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      104
      1655
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1484
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1102
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      935
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe