Fanta ja Bonaqua

Nämä molemmat tuovat verenmaun suuhun; eteläamerikka ,lähi-itä, kaukoitä. Kuolemaa, kuolemaa, kuolemaa.

Yhteinen nimittäjä COCA COLA, kuoleman Cola.
4532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

selittäisitko miksi vanne kiristää päätäsi?
Jos kyse on politiikasta, säästä sekin vaiva.

Äänestä

Näin voisi tyhmä kuluttaja luulla, kun Suomessa saa maksaa maustetusta ja maustamattomasta kraanavesta 2-3 kertaa kalliimman hinnan kuin muualla Euroopassa. Taitaa olla nämä kaksi valmistaajaa keskenään sopineet markkinoista?

Äänestä
  • LIDL:stä saa noita sokerijuomia edullisesti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Molemmat . kirjoitti:

Nämä molemmat tuovat verenmaun suuhun; eteläamerikka ,lähi-itä, kaukoitä. Kuolemaa, kuolemaa, kuolemaa.

Yhteinen nimittäjä COCA COLA, kuoleman Cola.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu