Kassajonossani oli yrmyn näköinen mies ja ostoksissansa ilta-sanomien tv-liite, jossa lukee selvällä suomella: "Myydään yhdessä ilta-sanomien kanssa".
Kerroin tämän ja vastauksena oli että ostin eilen ja vaimo suuttui kun ei ostanut myös tv-liitettä. Kerroin että säännöt olivat nämä kun olivat ja että kuitin pitäisi nyt ainakin löytyä että uskoisin. Eipä ollut äijällä kuittia, mutta en antanut periksi, otti jo niin paljon päähän.
Mies sitten alkoi sättiä ja huutaa sekä vaati esimiestä paikalle. Kerroin että lähin vastaava paikalla olin minä itse (kauppias ei paikalla).
Eipä se paljon auttanut ja huuto jatkui siihen suuntaan että sinusta ei tolla menolla tule ikinä hyvää asiakaspalvelijaa, EI IKINÄ! Hän kyllä soittaa ja valittaa tällaisesta asiakaspalvelusta!
Siinä vaiheessa tärisin jo kiukusta, onneksi pääsin kotiin siitä heti puolen tunnin päästä. Onneksi kyseisen äijän takana oli tuttu asiakas, joka näytti ymmärtävän tilanteen.
Voi miksi, miksi se ei vaan voinut ostaa niitä ilta-sanomia? Luulisi että aikuinen mies tajuaisi tehdä oikein ilman tappelua! Mutku ei..
En myynyt
kassahenkilö
1
502
Vastaukset
- niuhottaa
Miksi et myynyt?! Nyt jäi firma ilman lisärahaa ja sinä ja asiakas saitte pahan mielen! Ei tarvitse noin nipo olla, ei se sinulta pois olisi ollut kuitenkaan vaan firmalle vain enemmän rahaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131135
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89864Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18679Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat275642- 77608
- 62600
- 104584
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49523- 26522
Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet90453