VALTION ON TEHTÄVÄ ON LOPETTAA VENÄLÄISTEN REKKOJEN LÄPIKULKULIIKENNE SUOMESSA
VENÄJÄN REKKALIIKENNE
LOPETETTAVA
9648
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Uutisissa kerrottiin rekkajonon lyhentyneen liki kokonaan. Venäjän tulli on päästänyt koko yön autoja rajan yli. Liittyisiköhän tämä jotenkin siihen, että Tarja Halonen on menossa vierailulle?
Miksi hitossa ne ei voi tehdä sitä muulloinkin???
no Tarjahan vois käydä parin viikon välein moikkaamassa Putinia.
rekat jonossa leveäkaistalla loviisasta porvoonsuuntaan... pimeässä. jos ei tiedä, vaikea varoa... ihme ettei mitään käynyt!!!
Putinin tyydyttäminen? Itsarin tekisin jos se akka mun vieressä olisi herätessäni.
Muilta kuin suomalaisrekoilta.
tännepäin muilta kuin suomalaisrekoilta, lienee selvää, että venäjä laittaa sen kiinni myös niiltä suomi-rekoilta. Ts. ihan tuollaista päätöstä ei nyt vain ole mahdollista tehdä.
ja tulee muuten halvaksi suomen taloudelle, jos transito kielletään... no, omilla veroeuroillahan sen maksat sitten.
halvemmaksi ?
1) Moottoritie koko välille Hanko-Vaalimaa levähdysalueet vaalimaalle wc-palveluineen, vai
2) transiton lopettaminen ?
Noitahan tossa _pitäisi_ verrata.
yhteysotto oma virusturva, venäjän liikennöinti suomessa. vakuutukset.
niiden reitit, ja vaade kaikki mikä liitty rikkomuksiin liikennöinti.
minutti
en tee rekkaliikennöinti on paras palomies jättää syöttö polkupyörääni välistä, väkivalta ei kuulu minulle se on sinun ongelma