Vai fanaattista?

Minua on toisinaan moitittu fanaattisuudesta. No jospa nyt sitten koitan olla oikein lempeä ja mahdollisimman kiltti.

Niin tota anteeksi että nyt häiritsen väärää rauhaanne ja anteeksi että sanon että se on väärä.Anteeksi myös että olen olemassa.
Sellaisesta asiasta piti kirjoittaa kuin synti.
Kun se rakas ystävä älä nyt säikähdä mutta kaikki tehdään sitä ja se johtaa helvettiin ikuiseen kadotukseen.
Siihen on olemassa vain yksi lääke Jeesus Kristus kuoli sovittaaksesi syntisi, Hän rakastaa sinua ja haluaa antaa sinulle iankaikkisen elämnän.Taivas on mahtava paikka.

Kun sinä antaudut Hänelle,anteeksi mutta kyllä sinun pitäisi antaa elämäsi Hänelle pelastuaksesi.Ottaa Jeesus vastaan Herraksi ja pelastajaksesi.Jättää pois synnit.
Raamatusta voit lukea Hänen tahdostaan.

Ei kai kukaan vaan ahdistunut kun kerroin helvetistä ei ollut tarkoitus.Voikaa hyvin kullanmurut.

2

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Rakas ystävä", "kullanmurut", "jeesus rakastaa"?
      Ei millään pahalla, mutta tuollainen lässytys käy hermoille. Asiaansa saa ja pitääkin uskoa, mutta perseennuoleminen ja lässytys vituttaa aika kovasti.

      • Kun sanoo suoraan on fanaatikko, kun taas yrittää olla oikein ei-fanaattinen niin onnistuu myöskin vituttamaan.

        No olkoon että sen vedin vähän tarkoituksella yli.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      37
      2740
    2. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      129
      2398
    3. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2084
    4. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      39
      2025
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      1748
    6. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      40
      1359
    7. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      1047
    8. Mitä sanoisit mulle?

      Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
      Ikävä
      86
      1005
    9. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      24
      972
    10. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

      Olen tosi iloinen siitä.
      Ikävä
      114
      924
    Aihe