Punainen risti uskonnollinen

risti pois

Punaisen ristin tunnuksena on uskonnollinen risti, vaikka Suomi on pakanamaa ja vaikka kirkosta erotaan valtavaa vauhtia. SPR:n tunnus pohjautuu Sveitsin lippuun, jossa on risti. Kaikki liput, joissa on risti, kuten Sveitsin, pohjoismaiden ja Kreikan liput, on muutettava. Ne syrjivät uskonnottomia ja tukevat rasismia meitä kohtaan. Sveitsin armeijan linkkuveitset on myös heti vedettävä kaupoista, tai niiden risti on poistettava. Hautausmailla ja kirkkorakennusten seinissä olevat ristit on vaihdettava johonkin muuhun, sillä nekin ovat loukkaavia uskonnottomia kohtaan. Kaduilta on poistettu porsaan muotoiset betoniesteet, koska ne loukkaavat muslimeja, joten ristienpoisto-operaatioon on ryhdyttävä samoin perustein, loukkaavuuden, syrjinnän ja rasismin vähentämiseksi.

10

2774

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiellettävä

      "Ne syrjivät uskonnottomia ja tukevat rasismia meitä kohtaan"

      Maanteiltä ja kaduilta on poistettava kaikki risteykset,lentokentiltäkin pois. Ristinmuotoiset lentokoneet kiellettävä

      Peräkärryjen ristiinkytkentä on heti kiellettävä.Ristipääruuvit ja meisselit kiellettävä.

      Ristiaskeleet kiellettävä erityisesti keihäänheittäjiltä ja humalaisilta.Sukset eivät saa mennä ristiin.

      Pölitiikassa on kiellettävä ristilliset. Sanaristikot on kiellettävä.

      Ristijärven nimi muutettava. Etelän risti tähtikuvio poistettava kokonaan.

      Ristiriidat kiellettävä tai ainakin oltava salaisia. Ompeleissa kiellettävä ristipistot.

      • ¨~~:-)

        XD XD XD!


      • hannu hoo

        kirjaimet R,I,S,ja T on poistettava aakkosista, jottei voida muodostaa sanaa risti


      • kirjain x ja + merkki
        hannu hoo kirjoitti:

        kirjaimet R,I,S,ja T on poistettava aakkosista, jottei voida muodostaa sanaa risti

        Otökät joilla on selassään ristikuvio on tapettava sukupuuttoon. Samoin hevoset,lehmätja muut kotieläimet joiden värityksestä voi löytää ristinmerkin.


      • vauhdissa

        ollaan, mm risteyksiä korvataan hyvään tahtiin kiertoliittymillä. Ristikudos renkaat ovat jo historiaa. Ristipää ruuvit on jo aika pitkälle korvattu philips tai torx kannoilla.
        Uusia ehdotuksia: korttipakasta kaikki ristit pois ja tu-, ju-, kita- ja hanuristi nimikkeet korvattava neutraaleilla ilmaisuilla.

        Ristiriipunta telinevoimistelussa pitäisi johtaa suorituksen hylkäämiseen.

        Ristipistot on korvattava suvaitsevimmilla ompeleilla.

        Ristiaallokot on estettävä!

        Veikkausliigassa on kiellettävä tasapelit!

        Ristikuulustelua ei saisi suorittaa muille kuin kirkkoon kuuluville rikollisille.

        Muilta kuin kirkkoon kuuluvilta ei saa vaatia edes 'tikkua ristiin' oman tai yhteiskunnan kehityksen eteen.


      • Anonyymi

        Ilmankos huijaa kun on risti niin luulevat että liittyy kirkkoon. Kirkko on suurihuijari. Punainen risti mainostaa hae apua kyllä sinä saat mutta kas heti sanoivat et saa. Mamuja autetaan niin suomalaisille ei riitä ropoja. Rasistia rasistia. Mamut lihoo kuin syöttöporsaat


      • Anonyymi

        Vai vielä pitäis rahaa antaa rasismia vastaan katin kontit. Ei auta suomalaisia vaan mamut ekaksi. Voi vittuuuuuu


    • crocoodiile

      Myös minun nimestäni on poistettava kirjain "A", koska Ateismi alkaa "A":lla, ja se on rasistista minua kohtaan!!!!!

    • angry ippo

      Punaisen ristin perustaja halusi lipusta kopion kotimaansa lipusta, mutta koska se ei voinut olla sama hän vaitoi väri päikseen.
      Asialla ei ole mitään tekemistä uskonnon kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      68
      2610
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      51
      2068
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      9
      2006
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      52
      1739
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      151
      1558
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1236
    7. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      68
      935
    8. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      62
      923
    9. Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää

      Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka
      Maailman menoa
      119
      918
    10. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      67
      916
    Aihe