Punainen risti uskonnollinen

risti pois

Punaisen ristin tunnuksena on uskonnollinen risti, vaikka Suomi on pakanamaa ja vaikka kirkosta erotaan valtavaa vauhtia. SPR:n tunnus pohjautuu Sveitsin lippuun, jossa on risti. Kaikki liput, joissa on risti, kuten Sveitsin, pohjoismaiden ja Kreikan liput, on muutettava. Ne syrjivät uskonnottomia ja tukevat rasismia meitä kohtaan. Sveitsin armeijan linkkuveitset on myös heti vedettävä kaupoista, tai niiden risti on poistettava. Hautausmailla ja kirkkorakennusten seinissä olevat ristit on vaihdettava johonkin muuhun, sillä nekin ovat loukkaavia uskonnottomia kohtaan. Kaduilta on poistettu porsaan muotoiset betoniesteet, koska ne loukkaavat muslimeja, joten ristienpoisto-operaatioon on ryhdyttävä samoin perustein, loukkaavuuden, syrjinnän ja rasismin vähentämiseksi.

10

3014

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiellettävä

      "Ne syrjivät uskonnottomia ja tukevat rasismia meitä kohtaan"

      Maanteiltä ja kaduilta on poistettava kaikki risteykset,lentokentiltäkin pois. Ristinmuotoiset lentokoneet kiellettävä

      Peräkärryjen ristiinkytkentä on heti kiellettävä.Ristipääruuvit ja meisselit kiellettävä.

      Ristiaskeleet kiellettävä erityisesti keihäänheittäjiltä ja humalaisilta.Sukset eivät saa mennä ristiin.

      Pölitiikassa on kiellettävä ristilliset. Sanaristikot on kiellettävä.

      Ristijärven nimi muutettava. Etelän risti tähtikuvio poistettava kokonaan.

      Ristiriidat kiellettävä tai ainakin oltava salaisia. Ompeleissa kiellettävä ristipistot.

      • ¨~~:-)

        XD XD XD!


      • hannu hoo

        kirjaimet R,I,S,ja T on poistettava aakkosista, jottei voida muodostaa sanaa risti


      • kirjain x ja + merkki
        hannu hoo kirjoitti:

        kirjaimet R,I,S,ja T on poistettava aakkosista, jottei voida muodostaa sanaa risti

        Otökät joilla on selassään ristikuvio on tapettava sukupuuttoon. Samoin hevoset,lehmätja muut kotieläimet joiden värityksestä voi löytää ristinmerkin.


      • vauhdissa

        ollaan, mm risteyksiä korvataan hyvään tahtiin kiertoliittymillä. Ristikudos renkaat ovat jo historiaa. Ristipää ruuvit on jo aika pitkälle korvattu philips tai torx kannoilla.
        Uusia ehdotuksia: korttipakasta kaikki ristit pois ja tu-, ju-, kita- ja hanuristi nimikkeet korvattava neutraaleilla ilmaisuilla.

        Ristiriipunta telinevoimistelussa pitäisi johtaa suorituksen hylkäämiseen.

        Ristipistot on korvattava suvaitsevimmilla ompeleilla.

        Ristiaallokot on estettävä!

        Veikkausliigassa on kiellettävä tasapelit!

        Ristikuulustelua ei saisi suorittaa muille kuin kirkkoon kuuluville rikollisille.

        Muilta kuin kirkkoon kuuluvilta ei saa vaatia edes 'tikkua ristiin' oman tai yhteiskunnan kehityksen eteen.


      • Anonyymi

        Ilmankos huijaa kun on risti niin luulevat että liittyy kirkkoon. Kirkko on suurihuijari. Punainen risti mainostaa hae apua kyllä sinä saat mutta kas heti sanoivat et saa. Mamuja autetaan niin suomalaisille ei riitä ropoja. Rasistia rasistia. Mamut lihoo kuin syöttöporsaat


      • Anonyymi

        Vai vielä pitäis rahaa antaa rasismia vastaan katin kontit. Ei auta suomalaisia vaan mamut ekaksi. Voi vittuuuuuu


    • crocoodiile

      Myös minun nimestäni on poistettava kirjain "A", koska Ateismi alkaa "A":lla, ja se on rasistista minua kohtaan!!!!!

    • angry ippo

      Punaisen ristin perustaja halusi lipusta kopion kotimaansa lipusta, mutta koska se ei voinut olla sama hän vaitoi väri päikseen.
      Asialla ei ole mitään tekemistä uskonnon kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      218
      2498
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      3
      2109
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      317
      1847
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      95
      1605
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      83
      1495
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1240
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1170
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1121
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      48
      1027
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      1006
    Aihe