Michael Metzger, Albanyn (New York) yliopiston salkkaritoimintaryhmän perustaja, on lähtenyt salkkarikultista ja kehottaa nyt totuudenetsijöitä ajattelemaan omilla aivoillaan ja hylkäämään Alex Jonesin ja Loose Change -poikien sadut.
Näin ne hörhöjen rivit harvenee!
http://extruther.blogspot.com/2007/09/letter-of-resignation.html
Lisää rautaista matskua aidoille totuuden etsijöille:
http://extruther.blogspot.com/
Näin ne hörhöjen rivit harvenee!
http://extruther.blogspot.com/2007/09/letter-of-resignation.html
Lisää rautaista matskua aidoille totuuden etsijöille:
http://extruther.blogspot.com/
Vastaukset 5
Vanhimmat
uppoaa illun propaganda helposti. Ei ole ensimmäinen kerta
Minua hieman vituttaa kuinka todisteettomat hörhöteoriat vetävät kaiken huomion. Eiköhän se, että missä kohdassa virallinen selitys on väärässä, salailee tai valehtelee, ole tärkeintä.
9/11-keskustelu pyörii kokoajan sen ympärillä, että onko salaliittoteoriat ohjuksista ja sädeaseista totta. Miksei voida keskittyä siihen oleelliseen, eli virallisen selityksen valheisiin, mahdottomuuksiin ja vääristelyihin?
Yksi juttu, johon kannattaa keskittyä, on WTC7 romahdus, joka oli suurella todennäköisyydellä hallittu purku.
jota mm. Tr. Jones käytti tällä palstalla. Ensin esitti salkkaria ja kyseenalaisti lähes kaiken, kaivoi matkua joka kyseenalaisti virallisen teorian. Sitten käänsi yht'äkkiä kelkkansa, ja väitti ettei asiassa ollut yhtään mitään epäselvää.
Mistäs sitä tietää, vaikka ko. "ex-salkkari" olisi ollut virkkari kaiken aikaa, mutta laittanut vain totuusliikkeen kulissinomaisesti pystyyn ja sittemmin teki Tri Jonesit.
Vähän kyllä ihmetyttää tämä juttu, koska se näkyy jo Digg sivuston listoilla. Toiseksi en ole kuullut mistään "Albany for truth". Tollanen lammas jolla ei ole omia mielipiteitä vaan seuraa muiden ajatuksia voi mun puolesta mennä takas sinne karsinaan.
Tyyppihän myönsi että oli eka nähny Loosen ja "seuraavaks" Screwloosen, jonka jälkeen päätti vaihtaa puolta. Terve menoa vaan. Ei tietenkään kannata itse tutkia vaan pelkästään hutkia.
niin ja sitten kun näkee loose change 2:sen niin sitten kääntyy takaisin salkkariksi. Kyllä vaikuttaa jonkin sortin tuuliviiriltä.
Tästä tietenkin rakennetaan jonkinlaista sankaritarinaa. Mites sitten kun virkkarista tulee salkkari? eipä näy heitä ylistettävän missään. Saavat vain pilkkaa niskaansa