Mitenkähän teihin saisi yhteyden täällä Pohjois-Pirkanmaan alueella. Poika juuri muutti ja huonekaluista olisi puutetta. Vaatimustaso ei ole kovin korkea, kunhan nyt ei kaatopaikkatavaraa ole. Sopivia paikkakuntia Orivesi, Ruovesi, Jämsä, Keuruu jne.
Huonekalujen lahjoittajat
Yks äiti
3348
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
luulisi sen juuri tätä kautta onnistuvan sillä aina joku tuntee jonkun joka tuntee jonkun..
katsoithan kirpputorisanalla netistä, siellä on kierrätyskeskukset ja kaikki koko suomen kirpputorit , vaihtoehtoja tosi paljon
Onko paikkakunnallasi ekotoria, pelastusarmeijan tai muun yhdistyksen kirpputoria?
Itse hankin juuri toimistooni todella kivat kalusteet pilkkahinnalla ekotorilta!
Eivät asiakkaat usko, että pöydät, tuolit, sohva, mikrouuni ja televisio, kaikki ovat ekotorin ostoksia. Hyvänä esimerkkinä työtuoli jolla nyt istun, maksoi 10 euroa, vastaava kaupassa uutena liki 100 euroa ja kangas lähti puhtaaksi parilla pyyhkäisyllä.
Yksi iso merkkivalmistajan toimistopöytä tuli lakattua uudelleen, siinä kaikki lisäkustannukset.
Uskon että kalusteet ja myös telkkari, kahvinkeitin, imuri ja tietokonekin löytyy! Ekotorilla ne kaikki on korjattu ja tarkistettu, eli toimvat varmasti vielä! Ihmiset heittävät pois uskomattomia määriä ihan käyttökelpoista kamaa.