huomata, että Jumala kuulee rukoukset. Rukoilin ja pyysin, että JUmala viisaudessaan ja voimallaan auttaisi minua voittamaan kiusauksen ja ihme tapahtui! Pysytyin välttämään tämän kiusauksen, asiat vaan loksahtivat paikoilleen itsestään. Kyse on alkoholin juomisesta. Minulla kun on tapana joutua ns. suuriin kiusauksiin ja harhateille, kun juon ja tunnen, että juuri juopottelu ja ravintoloissa riekkuminen vahingoittavat minua itseäni kristittynä, erottaa minua JUmalasta ja rikkoo avioliittoni ja perheeni, kai se sitten on pahuuden voimat jotka ihmistä sinne vetää...Kai sitä saa näinkin pienistä iloita :)
Tuli hyvä mieli ja kiitollisuus on suuri Jumalaa kohtaan :)
Tuli hyvä mieli ja kiitollisuus on suuri Jumalaa kohtaan :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Silloin kun kaikki on menetetty, tapahtuu odottamattomin. Tutkimattomia ovat herran tiet!
Minäkin uskon, että Jumala kuulee meitä ja että kaikkein pyhimmän, puhtaimman ja kunnioitettavimman Jumalansynnyttäjän esirukoukset meitä auttavat.
Minun pitää varmaankin kokeilla rukoilla myös työllistymisen puolesta, koska se on nyt tällä hetkellä mielessäni. Kristittynä haluan myös tehdä työtä ja olla hyödyksi lähimmäisille mutta tietysti on vaikea löytää mitään työtä koska olen 38 ja mielenterv. ongelmista kärsinyt joskus aiemmin. En enää.