Nikotiinipurkasta ilmavaivoja

...mutta aika vähäisiä sellasia.

Kuitenkin se vähän häiritsee ku tuntuu siltä et rintakehän alle muodostuu ilmaa ku nikotiinipurkkaa on jauhanu pari min. Mistä vois johtua
62328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

että Airways niminen purukumi tuommoista aiheuttaisi, ehhehh...

No mutta asiaan. eikai siinä purkalla väliä ole onko nikotiini vai ei, jos sitä vain tulee nieleskeltyä ilmaa siinä kumia jäystäessä.

Äänestä
  • No ei tällasta tapahdu muita purukumeja jauhaessa. Ja se ilman tuntuminen rinnan alla tuntuu hieman närästykseltä mutta hieman kivuliaammalta ja nipistävämmältä.

    Äänestä

Ja ilmavaivojen lisäks muitakin vaivoja! Huonoa oloa, pahoinvoinnin tunnetta, kipua palleassa ja rinnassa. Olen syönyt niko-purkkaa reilu vuoden, ja olen nyt siihen koukussa! Miten siitä pääsis eroon?? Inhottaa koko purkka, ja älykallista. Mut en todellakaan halua alkaa polttaa uudelleen!

Äänestä
  • Tiedän sen kivun rinnassa, siksi lopetinkin tupakanpolton ja kokeilin kyllä purkkaa ja laastareita, mutta niistä tuli niin karmea olo.

    Mitä jos keksisit jonkun toisen "vouhotuksen"?

    En tiedä, mistä pidät, mutta itse aloitin virkkaamisen kun olen (ollut) käsityöihminen. Virkatessa on käsillä tekemistä, ja nyt ihan tutkitusti käsitöillä on mielihyvää tuova vaikutus (oli juuri uutisissa, mutta linkkiä en äkkiseltään löytänyt).

    Tsemppiä.

    Äänestä

Joku yhteys siinä on, koska minua ainakin alkaa helvetillisesti vatsaa vääntää ja pierettää, jos joku tupakoitsija tulee lähelle, esim. kirjastossa tai bussissa.

Ei muuten ole hauskaa, vaikka naurattaakin!

;-))

Äänestä
  • Aika erikoista

    Joo no ei tämä nikotiinipurkan aiheuttama vaiva enää ole niin paha kuin alussa... kyl tämän kestää ja kohta sitä ei varmaankaan enää esiinny.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ccccccccccc kirjoitti:

...mutta aika vähäisiä sellasia.

Kuitenkin se vähän häiritsee ku tuntuu siltä et rintakehän alle muodostuu ilmaa ku nikotiinipurkkaa on jauhanu pari min. Mistä vois johtua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu