Kyllä sinun pitäisi tunnistaa minut.. Kaipaan sinua jo nyt, olen jäänyt koukkuun sinuun. Olet ihana ihminen, tiedän sen. Tahtoisin, että voisimme olla ystäviä? Onnistuisiko se mitenkään? En halua pilata juttua millään typerällä ihastumisella.. Tiedän ettei minulla ole mahdollisuuksia sinuun, mutta haluaisin olla ystäväsi, joka kuuntelisi, auttaisi, ja pitäisi kanssasi hauskaa, onnistuisiko?
Sinä ihana poika (:
Just a..girl
82287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ilman muuta.
viestejä tehtailee...
tietenkin viestitehdas.
tietenkin. ;)
Kaveruus, mutta jos kummatkin ovat ihastuneita=) Miksi ei voisi olla enemmän?
joo sitä mäkin oon miettinyt,olisi kivaa olla sun kaveri,oujee heh,ei mut oikeasti,lopetetaan tää mykkäkoulu!
Mistäs sitä tietää, että toinen on aidosti ihastunut? Tuntee samalla tavalla? Ainahan voi valehdella, ja leikkiä tunteilla, ja valitettavasti tämmöisiä ihmisiä löytyy. Mistä sitä ikinä tietää, kun ihminen vetää täyttä teatteria kokoajan? Vaikka miten kaikki näyttäisi aidolta, ja ihanalta, ja saattaisi ollakkin sitä, mutta silti varmaa ei olisi.. Miten luottamuksen saisi takaisin?!
Ihmisille usein hapanta naamaa näytän, mutta olen ihan ok ja kiva kaveri. Vaikean ihmissuhteen syövereissä pyörin ja loppua ei näy. Auttajaa en tarvitse enkä pelastajaa - pärjään kyllä : ). Seura ja kontakti ihmiseen, joka osaa todella keskustella kyllä kelpaisi, ja aikaa kyllä järjestyisi mukavaan hauskanpitoonkin.