Mietittäväksi uskiksista

Uskiksissa on tosi paljon kaikenlaisia tosi kaheleita tyyppejä.

Me ihmiset kun kuvittelemme jostain syystä, että uskikset kaikki olisivat tosi fiksuja .

Se ei todellakaan pidä paikkaansa! Kaikenlaisia hörhöjä siinä porussa myös on. Nämä uskikset kohtevat toisia ihmisiä ylimielisen pirullisesti! Onhan siitä esimakua saatu jo tälläkin palstalla.
3249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

aloitustani, sillä en kunnolla ollut perehtynyt tuohon Kristitty tyttö ketjuun.

Äänestä
  • Vielä tuo Tapani 1 aloittama keskusteluketju.

    No ei kai tuo aloitukseni maata kaada, mutta kyllä potuttaa aika lailla. No se siitä. Ei sille enää voi mitään!

    Äänestä

  • Tottahan sinä puhuit. Hörhöjä ja ylimielisiä liikkuu palstalla, joskin myös ihan hyviä tyyppejä. Kukaan ein ehdi lukea kaikkia ketjuja läpi, jos tekee elämässään muutakin, kuin vetelehtii palstalla, niin paljon noita aloituksia tulee. Mitä provosoivampi aloitus, niin sitä enemmän siinä näyttää olevan kommentteja. Totta on sekin, että aika monet uskovaisten aloitukset ovat ylimielisiä ja pirullisia. Jotkut uudet 'kyvyt' saapuvat varsin rehvakkaina ja näyttävästi, mutta vastaiskujen jälkeen he muuttavatkin tyyliään, mikä on tietysti pelkästään hyvä.

    Jaaha, pitääkin tässä jatkaa hommia, josta minulle palkkaa maksetaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


palstalisille kirjoitti:

Uskiksissa on tosi paljon kaikenlaisia tosi kaheleita tyyppejä.

Me ihmiset kun kuvittelemme jostain syystä, että uskikset kaikki olisivat tosi fiksuja .

Se ei todellakaan pidä paikkaansa! Kaikenlaisia hörhöjä siinä porussa myös on. Nämä uskikset kohtevat toisia ihmisiä ylimielisen pirullisesti! Onhan siitä esimakua saatu jo tälläkin palstalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu