Myarmarissa myös kaasukenttiä

siinä sitä on USA vesi kielellä!
1127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jenkit on niin kauhean kiinnostuneita. Siellähän on runsaasti öljyä ja kaasua.

Mikä oliskaan mukavampaa kuin valtaan tulis lempeämieliset budhalaiset munkit demokratian nimissä ja yllätys, yllätys jenkit pumppaamaan kaasua ja öljyä itselleen.

Olishan se toista kuin ikävä sotilasjuntta.
Saisivat varmaa Suomenkin Häkämiehen lähettämään joitakin rauhanturva- ym. joukkoja sinne meidän verovaroilla. Näin me tuemme jenkkejä demokratian, rauhan ja kehitysavun nimissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


opiumin lisäksi kirjoitti:

siinä sitä on USA vesi kielellä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu