No tuonnehan nyky tepsi kuuluukin .
Tulee muuten 14 sija olemaan varma jos eilinen kalpa esiintyy samanlaisena koko loppu kauden niin tps on selvä jumbo kauden päätyttyä.
Tulee muuten 14 sija olemaan varma jos eilinen kalpa esiintyy samanlaisena koko loppu kauden niin tps on selvä jumbo kauden päätyttyä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei muuta kuin esim s-postiosoitetta kehiin, niin lyödään asiasta vetoa? Uskallatko? Jos noin varma olet asiasta, niin ota toki helpot rahtat pois. Panos voidaan sopia kahden kesken. Mitäs sanot?
No ei mikään ihme jos ollaan koht jumbo ku kenttii täytyy muuttaa koko ajan. Ennen ku Hurme tuli homma toimi hyvin esim. Laine Makkonen Suominen oli ihan pitelemätön.
peruspakin kanssa. Ei liikaa ketjumuutoksia. Hyvä ketjut pitäisi säästää ja muita sitten muokkailla. Tietysti asiaa vaikeuttaa pelaajien jatkuvat loukkaantumiset jota kohta alan jo ihmetellä. Ja kyllä tiedän, että kiprun selkä on ollu jo kauemmin kipeä eli sitä ei tarvitse seuraavassa viestissä muistuttaa. Tämä budjetti asia kyllä mietityttää. Tämän hetken budjetti taitaa olla 800-900 tuhatta jos ei lasketa loukkaantuneita. Eli kyllä rahaa olisi 1-2 pelaajaan. En tarkoita, että niitä rahoja pitäisi tuhlata, ja hyvä vaan jos säästävät ensi kauteen(tärkeämpi kausi kuin tämä) ja tulevaisuuteen, mutta nykyinen pelaajarinki on niin kapea, että loukkaantumisia voi tulla lisää liikarasittumisen myötä.
onpahan ihme kommentti muka hurmeen sekoittaneen 1kentän.eihä se 1kenttä saanut mitään aikaiseksi 2 ekassa vieraspelissä.pakkohan oli laittaa hurme sinne edes kokeilun vuoksi.