Kärsin migreenistä

Mikä punkku

ei aiheuttaisi kohtausta eli kun joistakin mulle tulee kauhee päänsärky vaikka olisin vain hörpyn ottanut? Mistä se johtuu, kun tosiaan valkkareista ei tule? osaisiko joku fiksumpi kertoa ja suositella jotain vai täytyykö vain tyytyä valkkareihin? Jouluna varsinkin olisi niin kiva juoda lasillinen punkkua ruoan kanssa ilman pelkoa päänsärystä.. Miten on? kiitos asiallisista viesteistä!

T:Pari kertaa vuodessa nauttiva

2

417

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rotissööri

      juteltuani erään lääkärituttavani kanssa, sanoi hän, että muuta lääkettä ei ole kuin kaataa punkku viemäriin juomisen asemesta. Joillekin saattaa asperin auttaa, mutta sekin on yksilöllistä.

      Raaka kananmuna on vanha keino ennen ruokailua silloin kun on menossa viinanjuontikilpailuihin.

    • eefee

      Itse kärsin migreenistä ja olen huomannut, että keskitäyteläiset punaviinit ei minulle migreeniä aiheuta. Oikein tuhdit ja voimakkaat täyteläiset punkut laukaisevat minulla migreenin ja valitettavasti kuohari myös aika useasti. Tämäkin on varmaan yksilöllistä, mutta kohdallani toimii.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4960
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      95
      2794
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      43
      2786
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2392
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      28
      1994
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1949
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1560
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1481
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1299
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      362
      1298
    Aihe