Miksi ei kukaan hae sheriffin paikkaa? Ei tästä muuten tule koskaan mitään, vai luuletteko kakaroiden häipyvän itsestään? Monariveikko susta tulisi vallan mainio sheriffi. Miten on Monariveikko ryhdytkö sheriffiksi, vai jatketaanko samaan malliin. Noin vuoden kuluttua täällä ei ole kuin teppo.moi ja vittuilijat jäljellä. Muita ehdokkaita voisi olla Sika-Kyösti taikka Taavetti2.
Vastausta tähän kiitos.
Ihmettelijä2
10579
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Taitaa olla palstan virallinen politiikka, ettei sheriffiä oteta. Teppo muistelee, että blondivahvistuksemme (PCBlond) haki tätä paikkaa joskus.
Sheriffiltä olisi hyvä olettaa suoraselkäisyyttä ja rehellisyyttä. Tälle palstalle enemmän vihjailevilta sellaista löytyy Tepon mielestä ainakin nimimerkeiltä Ahhhh ja Sinkkumaestro sekä täällä lopettaneelta Robinho87:lta. Teppo pitää tällä palstalla epävirallista rehellisyyslokia ja näillä kolmella ei ole siinä miinuksia et sillei hei!
Miinuksiin luokitellaan:
- Tarkoitukseton jälkipeli (Colorado 3,50 voitti 6-1: Tepolla on iso potti Allsvenskan-kohteesta kiinni huomenna). Teppo havaitsi tämän asian tarkoituksettomuuden luettuaan Jatkoajan vedonlyöntikeskustelua. Vihjattuja rivejä, tuplia yms. saa hehkuttaa ja huutaa: niin Teppokin teki, kun tänne vihjaili loppu- ja alkuvuodesta hyvin aktiivisesti.
- Muiden arvostelu kirjautumattomana sekä pienempänä pahana itsensä kehuminen tai puolustaminen kirjautumattomana
- Perseen nuoleminen kuvaannollisesti: Teppo valitsi keväällä kisällipojakseen ihmisen hieman vittumaisen ja skeptisen hakemuksen takana. Aito rimmaus (rimming) kunniaan!
Jos nämä asiat parantuvat edes hieman, niin Teppo lupaa antaa ensi viikonlopun rivinsä tänne halukkaille sekä muutenkin vihjailla enemmän, jahka saa ns. pelejä alle et sillei hei!
Luultavasti täällä on 1 henkilö joka on täällä melkein joka päivä tekemässä pahojaan. Mitä pitäisi tehdä? Ei sitä voi estää ilman sheriffiä ja onhan se häirikkö ollut täällä jo niin monta kuukautta ettei siitä niin helposti pääse eroon nähtävästi. Toivottavasti annat rivisi häiriköstä huolimatta, siitä olisi moni kiitollinen.
Jälkipelipelureille kysymys. Mitä hyödytte jälkipelaamisesta? Tietääkseni voittoa ei silloin tule ja luulen jälkipelaamisen johtuvan yhdestä seikasta ja se on kateellisuus! Tämän näkee parhaiten toisten onnistumisilla ja silloin ruvetaan keksimään voittorivejä että saadaan "mieli hyväksi". Voisitteko jälkipeluri/jälkipelurit lopettaa tämän jälkipelaamisen ihan vain yleisen viihtymisen hyväksi ja keskitytään laadukkaiden vihjeiden antoon.
yleensä käydään läpi missä onnistuttiin/missä meni pieleen ja mitä olisi pitänyt ottaa huomioon.
Ongelma on siinä ettei suomi24 ylläpito jaksa paljoakaan panostaa sheriffeihin tai siihen että palstoilla olisi järjestys. Monikin lienee hakenut sheriffin paikkaa, mutta mitään ei ole tapahtunut. Palstalla oli pariin otteeseen muutamakin sheriffi jotka eivät olleet kirjautuneet noin vuoteen ja silti heitä ei saatu poistettua. Jos valitti palstasta niin välillä ylläpito kävi poistamassa pari viestiä, mutta mitään sen kummempaa ei tapahtunutkaan esim. valittu uutta sheriffiä vaikka siitäkin valitettiin useampaan otteeseen ja monien taholta.
En ainakaan itse ostaisi mitään palveluita enirolta. Niin pahasti tämä homma kusee ja on kussut, ettei ole juurikaan mitään tolkkua tai luottamusta koko firmaan.
Suomi24 on tietysti iso nettiportaali ja varsin suosittukin, mutta ei kysymys ole edes siitä etteikö aikaa ole ollut. Tuo toimenpide tuskin vie montaakaan minuuttia (ja välillä on ollut hyviä hakijoitakin), mutta mitään ei ole tapahtunut. Sitä vastoin ylläpito on käynyt useaan otteeseen poistamassa yksittäisiä viestejä kun niistä on laittanut noin 1000x valitusta.
kasvatuksesta,kyllä syyllinen löytyy sieltä koneen toisesta päästä,jossa ei ole annettu lapselleen elämän ohjeita eikä kunnioitusta toisia kohtaan.
sinkkumaesto olis taatusti hyvä serihvi mutta kuitenkin valitsette sinne jonkun jälkipelaaja taavetin tai monariveikon. noi kaks on niin itsekeskeisiä paskaperseitä että ei oo ennen nähty
suomi24 itse katsoo kenet kelpuuttaa siihen,pitää hallita atk:n ja olla muutenkin nuhteeton ja raitis.
Kyllä eniroa voi syyttää jos hommat ei toimi. Aikaisemmin palstalla oli monta vakiotyyppiä, jotka siirtyivät sitten muille palstoille, mutta jo silloin oli sama homma käynnissä.
Niistä olisi löytynyt hyväkin sheriffi palstalle ja olisi loppunut asiattomuudet, mutta valitseminen ei tuntunut olevan mahdollista, vaikka ottikin yhteyttä ylläpitoon.
Edelleen tulee seurattua jonkin verran onko tällä palstalla mitään vihjeitä, mutta meno tahtoo olla mitä on kun suomi24 & eniro ei hoida velvoitteitaan.
Jos suomi24 jaksaisi panostaa vähänkin "laatuun" eli sheriffeihin ja sensuuriin niin tälläkin palstalla olisi enemmän asiapitoista tekstiä, mutta eipä se tunnu olevan mahdollista.