Pelti rytisi etelässä

niin se vaan on, että ei siellä osata ajaa liukkailla!!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1443127
5528
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kalevalantien kohdalla kehä I:llä rytisee aina jos valot on pois päältä kuten ne tänään oli jo heti aamusta. Nopeusrajoitus 70km/h kehällä ja useimmat ajaa 90 km/h. Kalevalantietä tulijoista jäävät joku aina kehää ajavien "alle". Poliisit tulisi olla ohjaamassa liikennettä aina kun valot ei pala ruuhka-aikaan (ja aamuruuhka alkaa jo aikaisin).

Äänestä
  • Ajan kehä 3 aamuin illoin nopeusrajoitusten mukaan.Jos ruuhkaa ei ole ,niin vasenta kaistaa pyyhkii ohi kaikki rekkoja myöten.Keli ei vauhtia
    hidasta.Henkensä kaupalla siellä saa ajaa.

    Äänestä

jos ei ole kehä1:llä koskaan ruuhaaikana ollut,
itse sitä ajanut 15v ja puuta pitää koputtaa, kolarissa en ollut mukana.
Tänäänkin on mennyt parhaimmillaan yli 5000 autoa/tunnissa se tekee n. 1.4 autoa /sekunti elikkä kaistaa kohti autoja menee joka 0,7:s sekunti.
Liikenteen määrää sellainen joka ei täällä ole ajanut ei voi käsittää.

Äänestä
  • 1,4 autoa sekunnissa kahdella kaistalla tarkoittaa 0,7 autoa sekunnissa yhdella kaistalla. Tämä tarkoittaa, että kaistalla autoja kulkee 1,4 sekunnin välein. Auton pituus on poistettava vielä laskuista, jos halutaan selvittää, paljonko autoilla on turvaväliä (noin sekunti). Pienet välit jokatapauksessa. Ja noin pienet välit vaatii jo aikamoista vauhtia, jotta autot ei olis aivan kiinni toisissaan ja ylipäätään sopisi tielle.

    Äänestä

  • siellä ajellut eikä niistä kolareista voi syyttää
    ketään muuta kuin niitä kuskeja,ajotapa on täysin idioottimainen..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liukkaat aapunueet kirjoitti:

niin se vaan on, että ei siellä osata ajaa liukkailla!!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1443127

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu