Pöyristyttävää

Vasemmistoliiton puheenjohtaja Martti Korhonen muistuttaa, että apulaisministereistä keskusteltiin jo nykyistä valtiosihteerijärjestelmää luotaessa. Hänen mielestään asian selvittely on kuitenkin paikallaan, kuten myös sitä seuraava keskustelu varakansanedustajista.
2151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Matti Korhosen pallissa on vain yksi vika: jos se on liian suuri, on se Vanhasen paikka..

Äänestä

Miksi et ajattele asioita loppuun?
Kierto valtion johdossa on sen verran hidasta että uskolliset puolueen jäsenet eivät kerkiä saamaan paikkaa ennenkuin kuolevat, varsinkin kun aktiivit ovat jo aika iäkkäitä ja nuoria ei ole.
Pitäähän heillekin saada kunnon ministerieläke.
Tällä tavalla saadaan nuoret mukaan, heillä kun on sitten "lupaava tulevaisuus".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


verorahojen tuhlausta kirjoitti:

Vasemmistoliiton puheenjohtaja Martti Korhonen muistuttaa, että apulaisministereistä keskusteltiin jo nykyistä valtiosihteerijärjestelmää luotaessa. Hänen mielestään asian selvittely on kuitenkin paikallaan, kuten myös sitä seuraava keskustelu varakansanedustajista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu