Pohjanmeren öljykentät

4339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

>Kunto voisi hakea töitä Tanskalaiselta öljynporauslautalta, kunhan löytää sellaisen!<

Äänestä
  • Taas näitä mielikuva hörhöjä liikkeellä.Jos kirjoituksesi taso on tota mitä kirjoitit niin älä kirjoittele tänne enempää.

    Etkö sinä taliaivo ymmärrä, että kun tekstinpätkä on irrotettu asiayhteyksistään ja näistä pätkistä kyhätty kokoelma niin niissä ei ole päätä eikä häntää? Ja sitten tätä kyhäelmäänsä joku sekopää Kunto täällä riepottaa päivästä toiseen.

    Sinä ja Kunto olette kyllä tämän foorumin pohjanoteerauksia ja montaakaan tervejärkistä tältä foorumilta ei näytä muutenkaan löytyvän.

    Äänestä

  • Sini kirjoitti:

    Taas näitä mielikuva hörhöjä liikkeellä.Jos kirjoituksesi taso on tota mitä kirjoitit niin älä kirjoittele tänne enempää.

    Etkö sinä taliaivo ymmärrä, että kun tekstinpätkä on irrotettu asiayhteyksistään ja näistä pätkistä kyhätty kokoelma niin niissä ei ole päätä eikä häntää? Ja sitten tätä kyhäelmäänsä joku sekopää Kunto täällä riepottaa päivästä toiseen.

    Sinä ja Kunto olette kyllä tämän foorumin pohjanoteerauksia ja montaakaan tervejärkistä tältä foorumilta ei näytä muutenkaan löytyvän.

    http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=110&conference=666&posting=22000000000608113

    Idiootit eivät lopu
    Kirjoittanut: Sini, 31.5.2003 klo 22.11

    Cicero lähti väitteensä mukaan lomille. Uusi taliaivo on ilmaantunut nettipalstalle. Tämä sianpaska-aivoinen idiootti uskoo Tanskalla olevan merkittävät öljytulot. Hiphei Hurraa! Eläköön Tanska!

    Ihmettelen vain, koska tanskalaiset kuulevat asiasta. Yrittänyt sinnikkäästi haukkua kaikkein tyhmimmmät kirjoittajat, mutta aina ei ehdi. Kunto voisi hakea töitä Tanskalaiselta öljynporauslautalta, kunhan löytää sellaisen!

    Kunto! Siirry huuhaa palstalle! Rupea kokoomuksen kansanedustajaksi tai vedä itsesi munista hirteen!

    Äänestä

Kartta kyllä kertoo sen, että Saksalla ja Tanskalla on käynyt huono tuuri verrattuna Norjaan ja Iso-Britaniaan.

Eipä taida Tanskasta tulla koskaan merkittävää öljyntuottajaa norskeihin ja britteihin verrattuna, ellei Grönlannin nurkilta löydy isoja öljyesiintymiä.

Maailman suurimmat vielä täysin hyödyntämättömät öljyvarat ovat Venäjällä, joten ollaanpa kavereita niiden kanssa. Kun muualta alkaa öljy loppua, Jäämeren ja Siperian suunnlla tehdään rahhoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oil-man kirjoitti:

http://www.worldoil.com/magazine/magazine_link.asp?ART_LINK=01-08_outlook_northsea_map.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu